Şarkı Söyleyen Kadınlar (Eleştiri)

Ses efektleri ve görüntü kalitesiyle gizemli bir şekilde başlayan film, normal ada sahneleriyle devam etmeye başlıyor. Deprem tehlikesinde olan Adalar yavaş yavaş boşaltılıyor, bu sebeple insanlar İstanbul’un yolunu tutuyorlar. Artık bu adada çok az insan kalır ve yaşam koşulları iyice zorlaşır. Telefon çekmez, su sıkıntısı başlar, elektrik kesintisi olur ve atlar başı boş bir şekilde ortalığa bırakılır.

Adem babası Mesutla arasının kötü olmasına rağmen hastalığından dolayı adaya yanına gelir. Boşanma aşamasından olduğu eşi de onun peşinden gelir. O da Ademin babası Mesut’un evinde kalmaya başlar. Bu karışık aile yaşamına Mesut’un hizmetçisi, kocasından kaçan Meryem ve işkence doktoru da dahil olunca film dram türünde ilerlemeye başlıyor. Şarkı Söyleyen Kadınlar filmindeki bütün erkekler kadınlara karşı oldukça sert davranırlar. Onları yönetmek isterler.

Reha Erdem‘in bu filmi daha vizyona girmeden çok eleştirilmişti. Filmde kullanılan atların gerçekten eziyete mağdur kaldığı söylentileri film için kötü bir reklam oldu. Genel olarak bakıldığında filmin senaryosu zayıf ama hem görsel açıdan hem de ses olarak iyi diyebiliriz. Filimin oyuncuları olan özellikle Binnur Kaya ve Deniz Hasgüler, Philip Arditti ve Aylin Aslım’ın da oyunculukları iyiydi. Ara ara sıkıcı ilerleyen ve izleyici yoran bir film olsa da filmdeki müzikler bu durumu biraz olsun kurtarıyor.

Eğer siz de filmi izlediyseniz yorumlarınızı bekliyoruz.

İyi seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.