Sarı Saça Özel Bakım

Sarışın olmak emek ister!

Sarı saç hem kadının hem de erkeğin hayalini süsler. Ama sarışın olmak biraz emek istiyor.
İşte, sarı saçların bakımı…

İster sıcak sarı, ister soğuk, ister platin, ister röfle… Sarı saçlara sahip olmak için yaptırdığınız boya ya da gölgeler özenli ve titiz bir bakım gerektiriyor. Nedeni ise saçın sarı rengi alması için kullanılan açıcılarla saçın beyaza doğru pigmentsiz hale getiriliyor olması.
Önümüz yaz, işlem nedeniyle gücünü kaybeden saçlarınız bir de deniz, kum, güneş gibi dış etkenler nedeniyle kabusunuz olmasın. Yapmanız gereken sarı saçların bakımına özel ürünler kullanmak, onlara maksimum titizlik göstermek. Sarı saç rengini tercih ettiyseniz, muhtemelen protein eksikliği olacaktır. Bu yüzden özellikle klor içeren havuz sularına karşı temkinli olun, güneş ve klora karşı koruma sağlayan ürünleri çantanızdan ayırmayın. Mutlaka sarı saçlar için üretilmiş şampuanları, bakım kremlerini kullanın. Haftada bir maske yapmayı ihmal etmeyin.
Ve küçük bir püf noktası: Sıcak suyla duş almayın, soğuğa yakın ılık suda alacağınız duş saç renginin ışıldayıp parlamasını sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.