Sağlıklı Yaşam İçin 3 Gıda

Fitness yolculuğuna başlamak, yavaş ve istikrarlı bir süreçtir. Amacı, alışkanlıkları yaşam boyu değiştirmek, yeni ve sağlıklı bir yaşam oluşturmanıza yardımcı olmaktır. Bir gecede olmaz ve kesinlikle kolay değildir.

Yediğimiz gıdalarda küçük değişiklikler yapmak aslında büyük sonuçlara yol açabilir. Bu, kahvaltı yemek ya da daha fazla sebze ekleyerek olabilir. Ya da, kolay gıda kısaltmaları yaparak olabilir.

1. Sabahları latte yerine yeşil çay için

Latte 330 kalori ve şeker yüklüdür. Latteyi atlayın ve bunun yerine yeşil çayı deneyin. Bunda sıfır kalori vardır. Ayrıca, yeşil çay metabolizmaya ekstra bir destek sağlar, yani metabolizma üzerinde hafif bir termojenik etkisi vardır.

2. Marul yerine ıspanak yiyin

Marul, düşük besinler arasında yer alıyor. Sandviçler ve salatalarda ıspanak kullanmak bir sonraki yemek için daha fazla folik asit, demir ve lezzet verecektir.

3. Kurutulmuş meyve yerine kavrulmuş baklayı deneyin

Kurutulmuş meyve genellikle şeker ağırlıklıdır ve bize normal bir elma veya armut yedikten sonraki tadı tam hissettirmeyecektir. Bunun yerine, kavrulmuş baklayı deneyin. Kalori bakımından hemen hemen aynı olacak ancak protein bakımından zengin olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.