Sağlıklı Saçlar İçin Kullanılacak Besinler

 

Saçınızın çok daha hızlı bir şekilde, daha çabuk, sağlıklı, kepeksiz ve parlak, ışıl ışıl uzamasını istiyorsanız beslenme planınızda bir takım değişikliklere gitmenizde fayda var. Örneğin eğer saçlarınızın hızlı uzamasını istiyorsanız protein bakımından zengin bir yeme planı geliştirin.

Balık, yumurta, süt, peynir, yoğurt ve yeşil çay, bulgur, nohut ve kuru fasulye, bol bol su içmek, stresten uzak huzurlu bir hayat yaşamak, her şeye kafayı takmamak, mutlu olmak, sigara içmemek, sigara dumanından uzak durmak sağlıklı saçlar için yeterlidir.

Saçlarınızın daha sağlıklı olmasını istiyorsanız mutlaka sağlıklı beslenmelisiniz.

Piyasaya sürülen pek çok saç ürünün iddia ettiğinin aksine, saçların ucundaki çatallaşmaları düzeltmenin tek yolu makasla keserek, onlardan tamamen kurtulmak olacaktır.

Uçlarından kestirmek bir saçın daha iyi görünmesine sebep olabilir ama saçın ayda yaklaşık bir buçuk santimetre uzadığı gerçeğini değiştirmez. Bu süreci hızlandırmak için en iyi kozunuz ise protein bakımından zengin balık, yağsız et ve yumurta yemek olabilir.

Bir saç telinin yerine yenisinin çıkması için 3 hafta ve çıkanın fark edilebilecek uzunluğa gelmesi için de bir diğer 3 hafta gerekir. Bu 6 haftalık süreçte, eğer saçlarınız arasında daha çok beyaz tel belirirse, zamanla ya da stresle alakalıdır kopardığınız telle değil. Buna rağmen saç tellerini koparmak hoş bir alışkanlık değildir elbet de.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.