Sağlıklı Kilo Vermek İçin İpuçları

Sağlık 22 Kasım 2015 - 3:42 643 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Sağlıklı Kilo Vermek İçin İpuçları

Siz siz olun kilo vermek için sağlığınızından olmayın. Piyasadaki çeşitli zayıflama hapları ve gıdaları bulunmakta. İnsan sağlığını ciddi anlamda tehdit eden bu ürünler sanılanın aksine yaşam kalitenizi düşürerek, yaşam sürenizi kısaltmaktadır. Piyasada bulunan bu ilaçların tamamen kar amacı uğruna satışa sunulduğunu sakın unutmayın. Bu ilaçları aklınızdan sildiyseniz şimdi yazımızın devamında, doğal yollarla nasıl kilo verebilirsiniz bunlara bakalım.

Elma sirkesinin mucizesini neredeyse hepiniz duymuştur. Son günlerde adından fazlaca söz ettiren bu mucizevî sirke size, doğal yoldan kilo verme konusunda önemli bir yardımcı olacaktır. Yapılan araştırmalara ve testlere göre yemekten önce içeceğiniz 1 kaşık elma sirkesi, yemek sırasında yağ yakılmasını hızlandırarak açlık seviyenizi düzenlemektedir. Elma sirkesinde dikkat etmeniz gereken husus sirkenin fabrikasyon değil doğal ev yapımı sirke olmasıdır.

Hindistan cevizi yağı kullanın sağlıklı kalın. Genellikle salatalarınızda bu yağı kullanmanızı önermekteyiz. Yiyeceklerimizde kullandığımız birçok yağ ısıya karşı dayanıksızdır ve ısınan bu yağlar kanserojen kimyasallar yaymaktadır. Hindistan cevizi yağı ise diğer yağlara göre ısıya 2 kat daha dayanaklıdır. Hayvanlar üzerinde yapılan araştırmada, çeşitli yağlarla beslenen hayvanlar arasında kilo almak yerine aksine kilo veren tek hayvan, Hindistan cevizi yağı verilen hayvan olduğu gözlemlenmiştir.

Kurabiye Fincan

Kilo verme konusunda kararlıysanız her sabah yulaf ezmesi yemelisiniz. Sizi uzun süre tok tutacak yulaf ezmesi aynı zamanda besleyicidir, bol miktarda vitamin, mineral ve protein kaynağıdır.

Yemeklerinizde bir tutam acı biber kullanın. Acı biber içersinde bulunan ve doğal bir element olan capsaicin metabolizmanızın hızlı çalışmasını sağlayacak ve yağ yakılmasında yardımcı olacaktır.

Su için, evet yanlış okumadınız her yemekten önce bir bardak su için ve midenizi bu su ile doldurun. Yapılan araştırmalarda yemek öncesinde su içen bireylerin, içmeyenlere göre daha az yemek yediği tespit edilmiştir.

Belirttiğimiz doğal yollardan önce, aşırı kilolarınız için kesinlikle bir diyetisyenden yardım almayı ihmal etmeyiniz.


Sinan
sinanguzel01@hotmail.com

Özel sektör çalışanı, internet sever, Ç.Ü. mezunu. Biraz futbol, biraz web, biraz teknoloji derken her şeyden bir şey...

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Psikolojik Ağrı Hakkında Her Şey (Nedir? Nerelerde Olur? Nasıl Geçer?)

Herhangi bir fizyolojik sebep olmadan, bedenin farklı yerlerinde sürekli bir ağrı ya da acı hissedilmesine ...

Hamilelikte Doğru Bilinen Yanlışlar

Kadınlara verilen en kutsal görev hamileliktir elbet. Hayatlarını baştan aşağı değiştiren bu mucizevi olay ...

Soğuk Algınlığına İyi Gelen Çaylar

Havanın bir sıcak bir soğuk olduğu şu günlerde ne giyeceğimize karar vermeden dışarı çıkıp soğuk almamak el...

Gastroenteroloji Bilim Dalı Nedir?

Gastroenteroloji nedir? Yemek borusunda...

BU MAKALEYE YORUM YAP