Sağlıklı Gözler İçin En İyi Gıdalar

Sağlıklı kalmak için tabi ki iyi bir diyet ve aktif bir yaşam tarzını sürdürmek gerekir. Bu genellikle sağlıklı bir kalp, güçlü kemikler ve ince bir vücut anlamına gelir. Ama sağlıklı olmak da görme bakımı, bizim en önemli varlığımız anlamına gelir. İşte sağlıklı gözler ve daha iyi görmek için en iyi gıdaların bir özeti.

Havuç

Bugs Bunny kesinlikle havucun mükemmel bir görüşe sahip olmanın yolu olduğunu biliyordu. Bu turuncu renkli sebzeler katarakt ve makula gibi hastalıklara iyi geliyor.

Havucu katı sevmiyorum diyenler için havuç suyu mükemmel bir seçenektir. Sonuçta, en çok gıda takviyelerinde veya çocuk içeceklerinin bir ana maddesi olarak havuç suyu kullanılıyor.

Biber

Biber C vitamini içeren sağlıklı bir göz için çok önemli bir unsurdur. Ayrıca, antioksidanlar ve gözlerinizi koruyacak diğer vitaminler yüksektir.

Balık, somon ve sardalye

Genel olarak balık, sağlıklı bir yaşam için gereklidir. Ama somon ve sardalye görmeyi güçlendirecektir. Her gün en az 6 gram somon veya sardalye yerseniz mutlaka farkı göreceksiniz, deneyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.