Sadık Köpek Sahibinin Mezarı Başından Ayrılmıyor

İnsanların en sadık dostu köpekler derler hani. Galiba o sözü bu olayda fazlasıyla yaşıyoruz. İzmir Karşıyaka’daki Doğançay Mezarlığı’nda bir köpek günlerdir sahibinin yanından ayrılmıyor…

Mezarlık görevlilerinin de ilgisini çeken bu köpek yaklaşık 1 ay önce defnedilen sahibinin başından ayrılmıyor. Mezarlık görevlileri bir süre sonra fark ettikleri köpeğe “Öksüz” adını verdiler. Görevlilerin çok uğraşmasına rağmen mezarın başından ayrılmayan köpek, aç, susuz kalıyor. Oldukça zayıflayan köpeğe görevliler su ve yiyecek bişeyler vererek hayatta kalmasını sağlıyor.

Görevliler; “O gün cenaze aracının arkasından gelen köpeğin, vefat eden kişinin köpeği olduğunu anlayamadık. Çünkü mezarlık çevresinde birçok başı boş köpek var. Onlardan biri olabileceğini sandık. Fakat gün geçtikçe köpeğin oradan ayrılmaması, mezarlığı sürekli koklaması dikkatimizi çekti. Daha sonra ölen kişinin köpeğin sahibi olduğunu anladık ve çok üzüldük. Hatta onun bu davranışını görenlerin de gözyaşı döktüğünü gördük. Ama köpek bazen birkaç mezarın etrafında dolanıyor. Tam olarak hangi mezar için durduğunu anlamadık.” dedi.

Bu acı olayı güzel bir video ile hafifletmek istedik. 😉

DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.