Sadece Sen (Film Eleştirisi)

14 Mart, yani bugün Sadece Sen filmi vizyona girdi. Dram-Romantik türündeki filmin başrollerinde Yılmaz Erdoğan’ın eşi Belçim Bilgin ve İbrahim Çelikkol yer alıyor. Filmi izleyince göreceksiniz ki Belçim Bilgin, tabularını yıkarak bazı cesur sahnelerde yer alıyor.

İbrahim Çelikkol, Ali adında eski bir boksörü canlandırıyor. Belçim Bilgin ise gözleri görmeyen normal bir yaşam süren Hazal rolünü üstleniyor. Ali, sessiz sakin ve biraz çekingen bir adamdır. Ali ve Hazal tanıştıktan sonra birbirlerine çok aşık oluyorlar. Aralarında oluşan bu bağ, Hazal’ın kendi yaşam öyküsünü anlatmasıyla başka bir boyuta ulaşıyor. Bu hikayede öğrendiği bir çok şey Ali’ye kendi yanlışlarını hatırlatıyor. Ali, Hazal için son bir kez dövüşmek zorunda kalıyor.

Öncelikle şunu söylemeliyim ki Sadece Sen filmi, Kore yapımı Only You / Always (O-jik geu-dae-man) filminden uyarlamadır. Kore yapımı versiyonu, en çok izlenen ve en beğenilen duygusal filmler arasında yer alıyor. Sadece Sen filminde gözleri görmeyen birini canlandıran Belçim Bilgin, 2013 senesinde vizyona giren Benim Dünyam filminde görme engelli bir karakteri canlandıran Beren Saat ile ister istemez karşılaştırılıyor. Ama bu karşılaştırma da Beren Saat galip geliyor.

Filmde bazı ufak mantık hataları mevcut. Ama duygulandıran sahneleri sayesinde bunu görmezden gelenler olacaktır. Belçim Bilgin’in oyunculuğu ne kadar yapmacık gelse de, İbrahim Çelikkol bu durumu kurtarıyor. Aynı Aşk Tesadüfleri Sever filminde Mehmet Günsür’ün kurtardığı gibi…

Sadece Sen, duygusal bir film olmasına rağmen, klişe bir konu olması ve yetersiz oyunculuklar yüzünden beni çok etkilemedi. Özellikle bir süre önce izlediğim Bi Küçük Eylül Meselesi filminden sonra, beni daha fazla etkileyebilecek bir film arıyorum. Sadece Sen maalesef o filmlerden biri değil…

Filmi izleyip yorum yapmak isteyenler, aşağıda bulunan yorum yap kısmından bizlerle fikirlerini paylaşabilirler.

İyi seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.