Sadece Aşıklar Hayatta Kalır (Eleştiri)

Adam ve Eve her şeyden uzak yaşayan iki vampirdir. Eve kitap aşığı, Adam ise müzik tutkunu. İki aşık uzun süre ayrı kaldıktan sonra tekrar birlikte olmaya karar verirler. Ama Eve’nin kız kardeşi Ava yaşamlarına dahil olunca her şey değişir. Hayat daha yorucu olmaya başlar.

Klasik vampir filmlerinde olan kanla beslenme yöntemi bu filmde de var. Ama tek fark vampirlerin kanı para karşılığında labarotuvarlardan temin etmeleri. Bu yöntem de onları daha insancıl göstermenin yeni bir yolu. Ama aynı The Vampire Diaries dizisinde olduğu gibi sabırsız vampirler olup bu insancıl görünümü tersine çevirenler de var.

Sadece Aşıklar Hayatta Kalır, vampir filmlerini sevenler için iyi bir yapım olabilir. Onun dışındaki izleyici kitlesinin pek tercih edeceği bir film olmayabilir.

Oyuncu seçimleri oldukça iyi. Vampir olmak öyle herkese yakışmayan bir rol. Tom Hiddleston, Tilda Swinton, Mia Wasikowska, Anton Yelchin ve John Hurt bu rol için iyi seçilmiş oyuncular. Filmdeki mekan seçimleri gayet akıllıca olmuş. Sadece Aşıklar Hayatta Kalır (Only Lovers Left Alive) şuanda hala vizyonda. İzlemek isteyenler ellerini çabuk tutsunlar. Böyle filmler bizim sinemamızda çok fazla yer edinemiyor çünkü.

İyi seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.