Saç Düzleştiren Doğal Ürünler

Saç düzleştirme ürünlerine bu ara çok rağbet var. Ama çoğunlukla saçı düz ve şık yapmak için kullanılan kimyasallar, saçınızın üzerinde sağlıklı etki bırakmaz. Bu nedenle mutfak da mevcut pek çok ürün, doğal saç düzleştirme ürünleri haline gelmiştir. Bu ürünlerin düzenli kullanımı saçı pürüzsüz, yumuşak ve düz yapmaktadır. Size yardımcı olacak doğal saç düzleştirme maddeleri:

1. Hindistan cevizi sütü ve limon suyu karışımı:

Hindistan cevizinin sütü vardır. Hindistan cevizini sütünden ayırmak için rendeleyin. Bu süte limon suyu eklerseniz, daha iyi sonuçlar verecektir. Birkaç saat karışımı buzdolabında bekletin. Karışımın üstünde bir krem tabaka oluşacaktır. Saçınıza bu kremi uygulayın ve sıcak bir havlu ile sarın. En az bir saat boyunca bekleyin. Daha sonra bir şampuan ile saçınızı yıkayın ve tamamen kurulayın. Yumuşaklık ile saçınızı yeniden keşfedeceksiniz. Aynı zamanda asi bukleler de yönetilebilir olacaktır.

2. Düzenli Yağ Tedavisi:

Zeytin yağı ile Hindistan cevizi yağını karıştırın. Ayrıca birkaç gün sonra badem yağı ile zeytin yağını yer değiştirebilirsiniz. Kafa derisi ve saç üzerinde bu karışımı masaj yapın. Sıcak bir havlu ile saçı kapsayacak şekilde sarın. En az 45 dakika bekletin. Daha sonra şampuanla yıkayın.

3. Süt ve Bal: 

Biraz süt alın ve içine bal ekleyin. Karışımın içine daha etkili sonuç vermesi için çilek veya muz ilave edebilrisiniz. Daha sonra bu karışımı saçınıza uygulayın. Kuruması zaman alacaktır. Yani bir veya yarım saat bekleyin ve daha sonra yıkayın.

4. Yumurta ve Zeytinyağı:

Her ikisininde saç bakımının ayrılmaz parçaları olduğu bilinmektedir. Ama zeytinyağı ve yumurtanın birlikte saçınıza harikalar yaratabileceği pek bilinmemektedir. İki yumurtaya zeytin yağını yeterli miktarda ekleyin.  Saçınıza sürün ve en az bir saat bekleyin. Daha sonra şampuan ile yıkayın. Tüm bu doğal ürünler kolayca kullanılabilir. Ama sabırlı olmak gerekir. Bu işlemlerin herhangi biri en az hafta bir tekrarlamak zorundadır. Ancak o zaman birkaç ay sonra saç da belirgin bir fark görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.