Saç Dökülmesi için 8 Öneri

Saç dökülmesi birçok kişinin yaşadığı sorunlar arasındadır. Genetik etkenlere bağlı kellik ve diğer dökülmeler farklı nedenlerle olabilir.

Saç dökülmesi çözüm önerileri farklı birçok seçenekle ele alınabilir. Saçlarınızın köklerini doğru beslemelisiniz. Boyarken ve günlük kullanımda detaylı bir inceleme yapılmalıdır.

1 – Saçlarınızı Düzenli Olarak Kestirin

Saç kökleriniz ve uçları birbiriyle bağlantılıdır. Kırıklar olduğu anda beslenme döngüsündeki sorunlar da başlar. Bu durum saçlarınızın kökten zayıflamasıyla ilgili olacaktır. Düzenli olarak saç uçlarınızdan bir miktar kestirmelisiniz. Erkekler için kısa saçta da düzenli olarak kesim önerilir.

2 – Saç Kökleriniz için Zeytinyağı

Saç dökülmesi çözümü için zeytinyağı sürmek ve haftada bir iki kere bunu tekrar etmek gerekir. Bir kap içerisine zeytinyağını sürerek fırça desteği ile köklerden uygulamalısınız. On beş dakika bekletmenizin ardından çözüm sağlanacaktır. Köklerdeki kuruma ve vitaminsizliği azaltarak güçlendirici etki yapar

3 – Argan Yağı Maskesi

Argan yağı saç derisine en iyi gelen çözümlerden biridir. Maske haline getirirken içerisine ekstra bir şey katmadan da uygulayabilirsiniz. Kolayca sürülerek yarım saat bekletilmelidir.

4 – Saç Kremlerini Uçlarda Kullanın

Saç derisinin kendi doğal besinini sürdürebilmesi için krem ve boya gibi malzemelerin çok müdahale etmemesi gerekmektedir. Doğal yağlanamayan saçlarda kırıklar dökülmeler çok fazla olacaktır.

5 – Düzenli Tarama Alışkanlığı

Saçlarınızı her gün düzenli olarak taramak çok faydalı basit bir uygulamadır. Günde bir iki kere mutlaka zaman ayırarak taramalısınız. Tarakla uyarılan deri kökleri yeni hücrelerin oluşmasına önemli bir katkı sağlamaktadır. Saç dökülmesi engelleyen bu çözüm uzamaya da fayda eder.

6 – Saç Dökülmesi Hastalık Kontrolü

Bazı saç hastalıkları geç fark ediliyor olabilir. Dökülme aşamasına geçmiş saç hastalıklarını engelleyebilmek adına doktora başvuru yapabilirsiniz. Saç kıran gibi sorunlarda ilaçla tedavi gerekebilmektedir.

7 – Saçları Her Gün Yıkamamak

Saç bakımı rutini yaparken onarıcı etkilerin yok olmaması için saçlarınızı birkaç günde bir yıkamalısınız. Vücut temizliğinizi yine yapabilirsiniz, ancak saç diplerinizdeki yağlardan gelecek faydayı engellememeniz gerekir.

8 – Renk Geçişlerine Dikkat Edin

Saç dökülmesini engellemek için birden çok açık veya koyu renge geçmemeniz önerilir. Ton farklarında sert değişiklikler sorun demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.