Sabit Kanca 2 Film Yorumları

Sabit Kanca 2, bugün vizyona giren taze filmlerden biri. İlk filmin devamı niteliğinde çekilen 2. Seri, birincisine göre daha fazla bel altı esprilere yer vererek sınıfta kalıyor.

Ülkemizde özellikle Recep İvedik filmine çok ağır bir eleştiri söz konusu. Çok fazla küfür içerdiği için tepki alan filmin, Sabit Kanca 2’yi seyredildikten sonra çok masum kalacağına eminim. Özellikle o tarz filmleri eleştiren kişilerin, kendilerinin de aynı çizgide ilerleyerek, “bizim anlatmak istediğimiz çok farklı” kalıbına sığınmaları çok yanlış.

Sabit Kanca 2, kısa kısa skeçlerin birleştirilmiş hali gibi. Filmde bilindiği üzere Survivor şampiyonu Turabi Çamkıran ve Ahmet Dursun da yer alıyor. Film gişe kaygısından dolayı Turabi’nin üzerinde çok fazla durmuş. Yarışmada sarf ettiği cümlelerin çoğunu filmde de görüyoruz. Ayrıca İsmail Baki’yi Sabit Kanca tiplemesinden çok Rencide karakterinde daha sık izliyoruz. Bu yüzden de film isminin hakkını veremiyor.

Ben ilk filme de pek gülmediğim için 2.sinde aradığımı bulamadım. Bildiğim kadarıyla ilk filmle de pek fazla gişe yapmamış bir filmin 2. si neden çekilir anlam veremedim. Kısaca film; senaryosu zayıf, oyunculukların çok fazla tiyatral olduğu, yoğun küfür içeren bir film.

İzleyecek olanlara iyi seyirler dilerim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.