Saat İncelemesi: Garmin Swim Spor Saati

50 m derinliğe kadar su geçirmezlik özelliği bulunan ve kutudan çıktığı anda kullanıma hazır olan Garmin Swim spor saati içindeki hareket sensörü yüzdüğünüz mesafeyi ve ne kadar sürede yüzdüğünüzü, m/dk cinsinden ortalama hızınızı, yüzme stilinizi, attığınız kulaçların sayısını ve harcadığınız kalori miktarını bildiriyor. Saatin pilinin ortalama yılda 1 kez değiştirilmesi gerekiyor ve bunu kendiniz de yapabilirsiniz. Garmin Swim bu hesapları limitli uzunluklarda yapabiliyor; yani saati havuzda kullanabilirsiniz ama denizde değil.

Şık ve kullanışlı bir cihaz olan Garmin Swim’e yüzeceğiniz havuzun boyutunu doğru bir şekilde girdikten sonra antremana başlayabilirsiniz. Kullandığınız kulacı otomatik şekilde bilen ve uzunluk, kulaç, ritm ve mesafeyi takip eden Garmin Swim ile birkaç tuşa basarak kuyuları kaydedebiliyor ya da sürekli aralıkları başlatabiliyorsunuz; böylece gözünüzün devamlı havuz saatinde olması gerekmiyor. Cihazın 6 tane dış düğmesi olan sezgisel arayüzü her fonksiyona hızlı ve kolay bir şekilde giriş yapılabilmesini sağlıyor. Garmin Swim spor saati saat modundayken haftalık yüzdüğünüz miktarı göstererek motivasyonunuzun yükselmesine de yardımcı oluyor. Swolf score özelliğini de barındıran cihazın tasarımı günlük olarak kullanılmaya gayet uygun.

Yüzme antrenmanı bittikten sonra yüzme verinizi Garmin Connect’e yükleyerek ölçümlerinizi ayrıntılı bir şekilde görüntüleyebilir ve ilerlemenizi izleyebilirsiniz. Garmin Swim ile beraber gelen ücretsiz USB aygıtı ve ANT+ kablosuz teknoloji sayesinde antrenman veriniz otomatik olarak bilgisayara yüklenebiliyor.

Aletten tam bir verim alabilmek için her dinlenme öncesinde pause tuşuna basmanız ve tur bittikten sonraki dönüşlerde kendinizi duvardan güzelce ittirmeniz tavsiye ediliyor.

Garmin Swim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.