Ruhlar Bölgesi: Bölüm 3 Film Yorumları

İlk olarak 2010 senesinde vizyona giren Ruhlar Bölgesi, 2013 senesinde Ruhlar Bölgesi 2 ile seri haline dönüşmüştü. İlki kadar ikinci seride oldukça başarılı olurken, şimdi de filmin 3.sü beyazperdedeki yerini alıyor.

Ruhlar Bölgesi Bölüm 3, ilk iki film ile bağlantılı bir hikayeye sahip. Ama diğer serilerde yer alan yönetmen James Wan, 3. Seride yer almadığı için filmin büyüsü biraz bozulmuş diyebiliriz. Diğer iki film haricinde değerlendirecek olursak ilk yönetmenlik deneyimi olan biri için başarılı olarak nitelendirebiliriz. Çünkü gördüğüm kadarıyla izleyici birçok sahnede oldukça tırsıyordu. 🙂

Önceki serilerde yer alan hikayenin başlangıcına gidilen 3. filmde, Quinn isminde bir kızın ölen annesi ile iletişim kurma çabası anlatılıyor. Quinn, bir medyumdan yardım almaya gider ama bu isteği olumsuz sonuçlanır. Ama evde tuhaf olaylar yaşanmaya başlayınca Quinn’in babası medyumdan yeninden ricada bulunur ve bu defa Medyum Elise bu isteği geri çevirmez.

Teknik ve görsel açıdan rahatsız edici bir unsurun yer almadığı filmde, hikaye zayıflığı göze çarpıyor. İlk iki seride cevaplanamayan sorular yanıt bulsa da hiçbiri yeterli gelmiyor. Diğer serilerden beslenerek 3. bir film yapılıyor ancak ilk iki filmi izlemeyen seyircileri de filme çekmek için bağımsız bir hikaye yaratılıyor. Özellikle Ruhlar Bölgesi 1 ve 2’yi seyretmiş olanlar bu filmle ister istemez kıyaslayacaklardır.

Filmi önceki serileriyle değil de diğer birçok korku filmi ile kıyaslayacak olursak türünün hakkını veriyor diyebiliriz. Bu yüzden izlemeye değer bir film olduğunu düşünüyorum.

İyi seyirler dilerim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.