Roman Uyarlaması Bugünün Saraylısı

Refik Halit Karay’ın en güzel eserlerinden biridir. Şimdiye kadar roman olarak aslında görmesi gereken ilgiyi alamadığını düşünüyordum ki, uyarlama furyası bu işe de el attı ve karşımıza Atv ekranları aracılığı ile sıcacık bir dizi olarak sunuldu. Yaprak Dökümü, Aşk-ı Memnu ve şimdilerde Fatih Harbiye’den sonra “Bugünün Saraylısı” herkese çok iyi gelecek.

Şimdiden büyüyen bir kitlesi oluşmaya başladı. Reyting azizliğine uğramazsa ileride akıllarda kalıcı bir dizi olmaya aday gibi gözüküyor. Asilce yürüyen, izledikten sonra akıllarda soru işaretleri bırakmaya devam edebilen bu diziyi kaybetmemeye çalışabiliriz umarım.

Konusu şöyle;

Yeşilçam tarzı görmeye alıştığımız bir konu. Fakat öyle ince işlenmiş ki bu durumu fark etmek mümkün değil. Çok usta oyuncuların buluşma noktası gibi. Ya da sevdiğimiz, yakışıklı bulduğumuz kısacası aradığımız her şey mevcut.

Bugünün Saraylısı oyuncularını tanımıyor musunuz ve ya tanıdık mı geldi? İşte size ufak bir hatırlatma ve kısa bir zaman yolculuğu:

Selçuk Yöntem“Aşk-ı Memnu” ile herkese kendisi tanıttığını düşündüğüm aslında çok usta bir tiyatro oyuncusu kendisi. “Ata Katipoğlu” karakterini canlandırdığını bile bile yinede “Adnan karakterini unutmayacağız” dediğinizi hep duyar gibiyim.

Nazan Kesal : “Aşk ve Ceza” dizisinin “Sevgi”si, yaseminin en yakın dostu sırdaşı ve “Kayıp Şehir” dizisinin de annesi evin direği. Suçluluk duygusu ile yüreği yanan bir anne. Oynadığı rollerin hepsi üzerine yakışan ve hakkını da çok iyi verebildiği harika bir oyuncu kendisi. “Üftade Katipoğlu” karakteri de şimdiden dizinin bel kemiği olmaya başladı bile.

Cansu Tosun : Belki hatırlarsınız TRT 1 ekranlarında yayınlanan “Küçük Hanımefendi” dizisinin Neriman karakterini canlandırdı. Çok geçmeden de Nazan Kesal ile birlikte aynı dizide buluştu ve Kanal D ekranlarında da “Kayıp Şehir” dizisinde Zehra ismiyle yer aldı. Şimdi de “Ayşen” olarak karaktere hayat vermekte.

Ali Ersan Duru : Lale Devri dizisinde ufak bir rol alarak ekranlara ilk kez izleyici karşısına geçmeye başlayan oyuncumuz, daha sonra “Başrolde Aşk”ta da yer aldı. Fakat aynı şeyleri düşündüğümüzü farz edersem eğer; “Hayat Devam Ediyor” dizisinin Berat karakterini canlandırdığını hiç unutmuyorum. “Fatih” olarak da gereken başarıyı göstereceğini de düşünüyorum..

Serhat Teoman : Yetenekli olduğunu  açıkçası pek fazla düşünmüyorum. Fakat yakışıklı bir oyuncu olduğu bir gerçek. En azından genç kız hayranları şimdiler de yavaş yavaş bu kitleyi büyütmeye başladı. Kısaca “Yemin” dizisinin bahçıvanı sera da çalışan Sonat karakterini canlandıran bir oyuncuydu. Arada bir takım işleri olmuştur mutlaka ama daha sonra yıldızı “Kuzey Güney” dizisi ile daha da parladı diyebilirim. Bugünler de ise şansını “Savaş” karakteri ile zorlamaya başladı bile.

İzlemek isteyenler için bu akşam Atv ekranlarında 4. Bölümü ile karşınızda;

http://www.youtube.com/watch?v=vASTYljjGT8

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.