Riddick Günlükleri Film İnceleme ve Yorumları

Riddick hayranlarının uzun zamandır beklediği film gösterimde. Riddick Günlükleri, Derin Karanlık ve nihayetinde Riddick.2013 ABD yapımı olan filmin yönetmenliğini diğer Riddick filmlerinde olduğu gibi David Twohy yapıyor. Riddick filminin başrollerini, Vin Dieasel, Karl Urban( Vaako), Katee Sackhoff (Dahl), Jordi Mollá (Santana) paylaşıyor. Riddick filminin incelemesine geçmeden önce filmin konusundan kısaca bahsedelim. Riddick gezegen Fuya’ya dönmek için Vaako ile anlaşır. Ancak Vakoo Riddick kurak ve çorak bir gezegene indirir. Burada kendini öldürmek isteyen Vaako’nun askerleri ile kavga dövüşen Riddick yaralanır. Bu kurak gezegende değişik güçteki vahşi yaratıklarla mücadele eden Riddick, gezegende bulunan vahşi köpeklerden birini evcileştirir. Gezegende ilerlerken terk edilmiş bir uzay istasyonu bulan Riddick, kendisini götürmeye gelen ödül avcılarının gemilerini ele geçirerek gezegenden ayrılmayı düşünse de yağan yağmur her şeyi değiştirecek avcılar av olmaya başlayacaktır.

Derin Karanlık filmini seyredenler, Riddick’in hemen aynı temalar üzerinde kurguladığını fark etmişlerdir. Son filmin serinin en zayıf halkası olduğunu söylemek sanırız abartılı bir yorum olmayacaktır. Zira Riddick günlükleri farklı evrenlerde geçiyor bu da seyri renklendiriyordu. Derin Karanlık ise sağlam bir öyküye sahip olduğu kadar, gerilim ve aksiyon daha homojendi. Fakat son film Riddick heyecandan uzak. Mekânlar gerçekçi durmuyor. Aksiyon sahneleri ise seçici değil. Riddick ile özdeşlenen Vin Dieasel’in ilk iki filmde ki performansı yok. Zorlama duruyor.

Kendi seyircisini oluşturan Riddick, eleştirdiğimiz pek çok yönü olmasına rağmen önerebileceğimiz iyi bir film.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.