Renault Symbol 0.9 TCE Motoru ile Daha Güçlü!

Renault Symbol 0.9 litrelik yeni turbo benzinli motorla üçüncü nesline kavuşan Symbol, artan rekabetle elini daha da güçlendirdi. Artık daha modern görünen Symbol donanımları il e de konforunu yükseltti.

Üçüncü nesil Renault Symbol Romanyalı olarak yollara da boy gösteriyor. Yeni bir tasarım, donanım ve motor seçenekleri ile iddialı olduğunu gösteren Renault Symbol’un motor seçenekleri arasında,1.5dCİ 75HP turbo dizel,1.2litre turbo benzinli 75HP ve 0.9 litre turbo benzinli 90 HP bulunuyor. Şimdilik otomatik şanzıman seçeneği hiçbir motorda sunulmamış. 0.9 litrelik olan Symbol’un 4348 mm uzunlukta bir araçta bulunması ilk etapta kullanıcıların araca önyargı ile yaklaşmalarına sebep olabilir. Ancak 0.9 litrelik motora sahip Symbol 90HP güç ve 135Nm lik bir tork üretiyor.0-100 km hızlanmasında ise 0.9 motorlu Symbol 12.33 saniyede ulaşırken sonuç 1.2 litrelik diğer modele göre TCe’nin 2 saniye lehine. Aracın motoru alt devirlerde gücünü tam olarak göstermese de devir kazandıkça beklenilen çekişi sağlıyor. Manuel şanzımanın vites oranları da yakıt ekonomisini teşvik edecek şekilde ayarlanmış. Bu durumda yokuş çıkmak için 1. vitesi kullanmanız gerekebilir. Yüksek hızlarda aceleci olmayan Renault Symbol gene maksimum hızını 175km/s çıkartabiliyor. Direksiyon ve süspansiyon sistemi şehir içi kullanım için başarılı bir performans çizerken, otoyolda yüksek hızda yeteri kadar hızlı tepkiler veremiyor. Ani şerit değişimi ve hızlı girilen virajlarda, önde kayma ve karasörde esneme hissediliyor.

Boş ağırlığı 998 kg olan Renault Symbol TCe’nin yakıt tüketimi 100 kilometrede ortama 5.2 litre.50 litrelik yakıt deposu olan araç, dolu depo ile 909 kilometre gidiyor. Aracın fren mesafesi 100km/s 44m.Renault Symbol’un bagaj hacmi ise 510 litre. Bagaj istendiğinde 1257 litreye çıkarılabiliyor. Symbol’un satış fiyatı ise 34 bin lira civarında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.