Recep İvedik 4 (Film Eleştirisi)

Recep İvedik 4, dün vizyona girmesine rağmen her yerde “Recep İvedik 4 sinema keyfi” check-in’leri görmeye başladık. İlk 3 serisini izlemeyen yoktur herhalde. Şahan Gökbakar’ın yarattığı bu tipleme yerden yere vurulsa da yine çok izleneceğe benziyor.

Kabalığı çok eleştirilse de aslında bazı tarafları insanların yapamadığı ve sakladığı yönlerini Recep İvedik tiplemesinde gördükleri için bu kadar sevildiğini Şahan Gökbakar dile getirmişti.

Filmi izlemeyenler, filmden büyük beklentileri olanlar ve ilk 3 seriye göre ne derece komik olduğunu merak edenler varsa doğru yerdesiniz. Film hakkında kısa bir eleştiri yapacağım.

Bu seride mahallenin çocuklarının oynadığı tek top sahasına yapılan inşaata dur demek için Recep İvedik, biz deki Survivor yarışması olan Issız Ada yarışmasına başvuruyor. 500 Milyar ödülü olan bu yarışmada birinci olup top sahasını kurtarmak ister. Adaya gittikten sonra film tam anlamıyla başlamış olur ve bitene kadar film adada geçer.

Film 4. Serisini çektiği için artık Şahan Gökbakar’ın işi daha da zorlaşmış. Espri üretmek ve Recep karakterine macera yazmak da daha zorlanacak olmuşlar ki filmin tamamı yarışma üzerinden geçiyor. Bir filmden çok yarışma izliyormuş gibi hissediyor insan. Başlarda yüksek tempoda kendini izleten film yavaş yavaş izleyici sıkmaya başlıyor. Küfür ve bel altı şakalara ise önceki serilere göre daha az yer verilmiş.

Yine de 2 saatlik filmin yarım saatinde gülme garantisi veren, eğlenceli bir film.

İyi seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.