Prisoners (Film Eleştirisi)

Prisoners, küçük bir kızın birden ortadan yok olması ve kızını arayan babanın hikayesini anlatıyor. Baba rolünü Hugh Jackman canlandırıyor. Baba, kızına duyduğu sevgiden yada başka bir sebepten dolayı aşırı tepkiler gösteriyor. Filmdeki dedektif rolünü ise Jack Gyllenhaal canlandırıyor. Filmin tüm gizemi ve sırları Jack Gyllenhaal üzerinde duruyor.

Prisoners, 2 buçuk saat sürüyor. Belki izleyici bu uzun süreden dolayı sıkılma yaşayabilir. Filmde sırlar ve gizemler oldukça fazlayken, işleyiş bakımında maalesef zayıf kalıyor. Baştan sona merak duygusunun eksik olmadığı bu filmde bir şeyler eksik kalarak bekleneni veremiyor. (Muhteşem oyunculuklara rağmen) Film boyunca kim suçlu, kim haklı diye düşünüyorsunuz.

Hani her şey güzel gider, tüm gizemler ve olaylar sizi tatmin eder, etmese de uzun süreye rağmen en azından finalinde bir şey beklersiniz. İşte o final de sizi heyecanlandırmıyorsa, kafa da birden fazla soru işareti kalıyorsa bir yerde bir sıkıntı var demektir.

Kısaca Prisoners filmi, seyredeni etkileyebilecek bir film değil. Gerilim ve gizem açısından kaliteli bir yapım olmasına rağmen, kurgu hataları yüzünden sınıfta kalıyor. Fragmanına ve filmin oyuncularına baktığımızda, yada konusunu okuduğumuzda bizi heyecanlandıran bir film. İzledikten sonra da keşke böyle düşündürtebilseydi. Her şey bu kadar tamken etkilenmemiş olmak gerçekten çok üzücü.

İyi seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.