Pratik Makyaj Önerileri

Sabahları dışarıya çıkmadan önce makyaj yapmak istiyorsanız bazı pratik önerileri bilmenizde fayda var. Bu pratik makyaj yöntemleri fazla zaman harcamadan canlı ve bakımlı bir görünüme kavuşmanızı sağlayacak.

Önce temiz yüzünüze cilt tipinize uygun bir gündüz kremi sürün ve birkaç dakika cildinizin kremi emmesini bekleyin. Fondöten kullanacaksanız dozu iyi ayarlamak için bir parça elinize dökün ve fondöteni bir sünger kullanarak yüzünüzün orta kısmından dış kısmına doğru yavaşça sürün. Sizi rahatsız eden gözaltı morlukları varsa bunları kapatıcı kalemle kamufle edebilirsiniz.

Göz kapaklarını zıt renklerde boyamak yorgun gözler sorununu halledebilecek bir yöntemdir. Gözleriniz kahverengiyse turkuaz, maviyse lila tonlarını tercih edin. Gözleriniz küçükse dumanlı tonlar kullanın ve uygulamayı göz kapağının içinden dışına doğru yapın. Gözlerinizi olduğundan büyük gösterecek bir pratik makyaj yöntemi olarak şunu deneyin: Üst kirpiklerinizi rimelle dışarıya doğru kıvırın ve gözlerinizin alt kısmını beyaz kalem kullanarak şekillendirin.

Allığı doğru kullanarak yüzünüzü şekillendirebilirsiniz. Yüzünüz uzunsa allığı yatay olarak sürmeniz daha iyi sonuç verir. Allığın renginin yüzünüze güzelce oturmasını sağlayacak bir yöntem de gülümseyerek elmacık kemiklerinizin üstüne sürmektir. Yüz hatlarınızın yumuşak görünmesini istiyorsanız bej ve kahve gibi natürel renkleri tercih edin.

Dolgun dudaklar için dudak kaleminden faydalanabilirsiniz. Kalemin tonu rujunuzunki gibi olmalı. Dudaklarınızın daha büyük olmasını istiyorsanız parlayan renkler kullanın ve rujdan sonra şeffaf bir parlatıcı da sürmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.