Pratik Ev Temizliği Fikirleri

Bazı ince noktaları öğrenirseniz halledilmesi zor sandığınız kimi ev işleri sizin için daha kolay ve daha az zaman alan bir hale gelir. Size önereceğimiz pratik ev temizliği fikirlerinden biri ütü temizliği ile ilgili. Ütünüzün altını sirkeye batırılmış bir parça pamukla yavaş yavaş ovarak veya ütü sıcakken altını üzerine 1-2 damla zeytinyağı damlatılmış nemli bir bezle silerek tabanını pırıl pırıl, lekesiz bir hale getirebilirsiniz.

İslenmiş ve yağlanmış mutfak eşyalarını, çelik eşyaları ve bıçakları güneşli bir yerde kuruttuğunuz limon kabuklarıyla ovarak temizleyebilirsiniz.

Soğan kokusundan kurtulmak istiyorsanız ellerinizi haşlanmış patatesle ovmanız yeterli olacaktır.

Kahve lekesi için etkili bir çözüm yolu lekeyi soğuk suyla ıslatıp hemen ardından birkaç damla gliserin ile çitilemektir.

Kristalleri parlatmak için onları yıkadıktan sonra içine sirke eklenmiş suda durulayın, sonuçtan memnun kalacaksınız.

Sizin için derlediğimiz bir başka pratik ev temizliği önerisiyse cam kırıklarını tamamıyla ortadan kaldırabilmeniz için. Kırıkların yayıldığı alanı ıslak pamukla güzelce silerseniz en küçük parçalar bile pamuğa takılacaktır.

Perde ve tüllerinizin göz kamaştıran bir beyazlığa kavuşmasını istiyorsanız onları yıkadığınız suya 2 yemek kaşığı toz şeker ilave edin.

Çaydanlığınızın içine sirke koyup 15 dakika kadar kaynatırsanız kireç tortusundan eser kalmayacaktır.

Gardırobunuzun içine bir torbanın içinde sabun koyup kapağını sıkıca kapatırsanız giysileriniz birkaç gün sonra mis gibi sabun kokmaya başlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.