PowerTürk’de En Çok Çalan Şarkılar

Şöyle söyleyecek olursak; PowerTürk yıllardır hizmet veren hem tv hem de radyo kanallarında var olan bir müzik kanalı gibi gözüküyor. İşin iç yüzü öyle değil sanırım. Başarısını her geçen gün düşürmeye başladı, ya da ben öyle düşünüyorum diyerek size bırakayım. İyi bir müzik çalmış olmaya gayret gösterdiğine açıkçası ben inanmamaya başladım. Gün boyunca radyo da ve televizyonda sürekli kendini tekrar eden parçalar dönüyor. Birbirinin aynısı ve artık tekrarları insanları uyuşturmuş cinsten. Hadi tamam ezberledik diyelim, hani burada ruhun gıdası denen şey peki. Ferhat göçer kliplerinden özellikle hiç bahsetmiyorum bile.

Şu işi sıralayacak olursak eğer liste şöyle;

Göksel – Aşkın yalanmış

Kırmızı ayakkabısı ile önce yalnızca ayağa odaklanan ve arabadan inişi itibariyle topuk sesi ile yol alan o klibe “ay yine göksel çıktı ya” demeyen kalmamıştır sanırım.

http://www.youtube.com/watch?v=B1pFvPbzWlg

Mabel Matiz – Aşk yok olmaktır

Oturduğu yerden bacak sallamaları “huzursuz bacak sendromu” hastası gibi kendisi. Artık bu sosyal medya da dahil her yerde eleştiri konusu olan “Mabel Matiz” bunu sesi de dahil bilerek mi yapıyor tartışılır doğrusu. Müdavimi olan şarkılardan biride bu. Kanal açıksa kesinlikle 5 dakikadan birinde çıkacaktır. Dikkatli izlemenizi tavsiye ederim.

http://www.youtube.com/watch?v=nYkVI7YZdCk

Mustafa Sandal – Tesir Altında

Çok başarılı bir şarkı olduğunu ilk çıktığı günden beri söylüyorum. Gülşen imzası olduğu her türlü belli ve kayıtsız kalınamayacak bir şarkı. Fakat defalarca defalarca hiçbir tesir bırakmıyor. Buradan yetkililere seslenelim yıllandıralım ve her dinlenildiğinde sevgiyle güzel bir şekilde hatırlayalım. Baymayalım insanları, “ yeterrr” dedirtmeyelim.

http://www.youtube.com/watch?v=nAO6YqKRjFU

Fettah Can – Yalanlar Cumhuriyeti

Fettah can tam bir çelişki aslında. Şarkı içerisinde “daşş mı olur” diyen biri kendisi. Acaba bu hatası fark edilsin diye mi sürekli döndürüyor kanallarda. Olumsuz eleştiride bir çift reklam özelliği taşır. Özellikle olumsuz reklamların üzerine daha çok yoğunlaşılır bu bir gerçektir. Şunu da söyleyeyim ne olur Fettah Can dönmesin. Hem klipte hem de kanallarda. Başımız dönüyor. 😉

Ömür Gedik – Radyoda

Hayvan sevgisine olan saygısından dinlenildiğini düşünüyorum. Aksi taktirde tahammül edilebilecek bir sesi olduğunu düşünmüyorum. Power türk bunun bilincin de bir kanaldır diye tahmin ediyorum. Fakat “bir şekilde yolumuzu tutturduk selametle” denmiş hiçbir engel konulmamış.

http://www.youtube.com/watch?v=1PTIxx8XUZA

Dilerim kendisini daha fazla olumsuz eleştirilere maruz bırakacak bir kanal olmaya devam etmez. Kendisini  izleyicilere ve dinleyicilere bir kez daha Power Türk oluşunu bu işi ne kadar iyi bir ekiple yürüttüklerini hatırlatmaları gerekmekte olduğunu düşünüyorum. Hayat tekerrürden ibaret algısını çok yanlış anladıklarını farz ederek umduğumuz başarılarının devamını diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.