Pişt Film Yorumları

Can Sarcan’ın ilk uzun metrajlı filmi Pişt, bugünden itibaren birçok sinema salonunda gösterime girdi. Can Sarcan, herkesin tanıdığı ve sevdiği Hayrettin’in tanınmasında büyük rol oynayan videonun oluşumunda yer almış bir isim. Kısa filmlerden sonra şimdi de kendisini tam anlamıyla tatmin etmenin peşine düşmüş ve yönetmenlik koltuğuna oturmuş.

Filmin oyuncu kadrosu, genç yeni yüzlerden oluşuyor. Oğuzhan Uğur, Doğa Konakoğlu, Mustafa Ak bu isimlerden bazılarıyken, Betül Arım ve Murat Serezli de tecrübeli oyuncular olarak karşımıza çıkıyor. Can Sarcan’ın yanı sıra başrol oyuncularından Oğuzhan Uğur’un da senaryosunda katkısının bulunduğu film, depresyona girmiş 3 gencin, kendilerine iyi geleceklerini düşündükleri bir konağa gelmeleriyle başlıyor. Bu konağa bir de 3 şımarık kızın da dahil olmasıyla film tamamen kendisini gösteriyor diyebiliriz.

Pişt, korku filmlerinde gördüğümüz birçok klişeyle dalga geçmeyi hedeflemiş. Klişelerin dışında günümüzde önem taşımış birçok habere de göndermelerde bulunuyor. Özellikle bu kısımlarda film seyircisini güldürüyor. Filmin müziklerinde Oğuzhan Uğur’un katkısının olduğunu görüyoruz. Bu açıdan bakacak olursak Uğur, filmin hem senaryosunda, hem oyuncu kadrosunda hem de müziklerinde yer alarak filme varını yoğunu koymuş diyebiliriz.

Film, büyük paralar harcanarak çekilmediği ve tanınmamış yüzleri bize sunduğu için bir şey vaat etmiyor gibi durabilir. Ama gençlerin mutlaka güleceği ve eğleneceği, sinemada olmasa bile evde oturup izleyeceklerini düşündüğüm güzel bir film.

İyi seyirler dilerim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.