Pırasa Saçlara Öneriler

Saçınızı kalıcı kıvırcıklığa getirecek önerimiz yok elbette. Ama düz saç için bazı önerilerimiz olacak. Bu önerilerin “Pırasa gibi saçım var” diye şikayetçi olanlara çok yarayacağından eminiz.

Saçlarınız çene hizasında ya da daha uzunsa bu modeli uygulamanızı tavsiye ederiz. Son günlerde tüm defilelerde görmeye alışık olduğumuz abartılı saçlardan sonra düz, derli toplu bu saç modeli yeni sezonda çok moda. Bunun için yapmanız gereken işlem şu:

– Islak saçınıza düzleştirici krem veya jeli sürün. Büyük bir fırça yardımıyla saçınızı içe doğru fön çekerek kurutun. İsteğe göre saçınıza parlaklık verecek bir kremde kullanabilirsiniz. Bir tarak yardımıyla saçınızı ortadan veya yandan ayırın. Saçınızı at kuyruğu yapmak isterseniz uçlarına, saçın düzgünlüğünü korumak için tekrar krem sürün.

– Bir de düzensiz kesimli saç modelini uygulayabilirsiniz. Burada önemli olan doğru saç şekillendiriciyi seçebilmek. Öncelikle kuaförünüzden, saçınızı kat kat kesmesini isteyin. Nemli saça şekillendirici köpük ve sprey sıkın. Saçınıza elinizle şekil verin  ve saç uçlarınızı burkun. Daha sonra saçınızı açık havada kurutmaya bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.