PFDK’dan cezalar – Aziz Yıldırım Sezonu Kapattı!

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK)’dan Aziz Yıldırım’a 45 gün hak mahrumiyeti ve 40 bin lira para cezası geldi.

PFDK düzenlediği toplantıda sarı-lacivertli ekibin yöneticisi olan Murat Özaydınlı’ya da 45 günlük hak mahrumiyeti cezası vermekle birlikte Fenerbahçe kulübüne de taraftarların yarattığı olay nedeniyle 100 bin ve çimlerin stat statüsüne aykırı olarak fazla sulanması sebebiyle 5 bin lira olarak toplam 105 bin lira ceza verdi.

Gaziantepspor’a ise 33 bin 750 lira ceza verdi. Bu cezanın 10 bin lirası saha içi olaylar sebebiyle verilirken 13 bin 750 lirası takım halinde sportmenliğe aykırılık ve 10 bin lirası da flaş röportaj yaparken teknik sorumlu katılımını sağlayamamasından verildi.

MP Antalyaspor’a ise 125 bin lira ceza verildi. MP Antalyaspor – Eskişehirspor arasında oynanan maçta Antalyaspor taraftarlarının çirkin tezahüratlarının yıl içerisinde 3.kez tekrarlanmasından dolayı 120 bin lira ceza alan Antalyaspor, 5 bin lira ise aynı maçta çıkan saha olayları nedeniyle toplamda 125 bin lira ceza geldi. Bu olaylardan dolayı Eskişehirspor’a ise 15 bin lira ceza verildi.

Bir başka ceza verilen isim ise Kasımpaşa yetkilisi Eyüp Hasanoğlu. Hasanoğlu Sivasspor maçında hakeme yönelik hareketi sebebiyle 30 gün hak mahrumiyeti ve 10 bin lira para cezası yedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.