Peri Masalı

Peri Masalı, yarın vizyona girecek olan yepyeni bir film. Ama film vizyon tarihinden 3-4 ay önce fragmanını yayınlayınca, film ile aynı ismi taşıyan Peri Masalı kitabını okudum. Kitabı okuyup filmini seyretmek çok zevkli olacak…

Çok enteresan bir fikir olarak film ile kitap aynı dönemlerde gündem de olacak. İsteyen filmini gidip izleyebilecek, isteyen kitabını okuyacak.

Peri Masalı deyince akla birçok şey gelebilir. Kafanızda klasik bir öykü de canlanabilir. Zengin kız fakir oğlan aşklarından oldukça farklı bir hikaye işlenmiş. Bazen güldüren bazen de hüzünlendiren bir hikaye…

Hikayedeki başroller Peri ve Mert. Onlar büyük bir aşkla bağlılar birbirlerine. Aşkın dışında arkadaşlık, aile ve ölüm gibi unsurlarda olaya dahil oluyor. Kitapta anlatılanlar filme ne kadar uyarlanacak onu izleyince göreceğiz. Ama en azından filmden az çok haberi olan ve oyuncuları görüp kitabı okumaya başlarsanız, ister istemez kafanızda canlandırdığınız kişiler filmdeki oyuncular olacak.

Filmi galada izleme şansını yakalayan kişilerden duyduğuma göre, film kitaptan birebir uyarlanmasa da hikayeden çok da uzak değil. Filmin başrollerinde Ahmet Kural’ın eski nişanlısı yani Kenan Erçetingöz’ün kızı Burcu Kıratlı ve Emre Kızılırmak yer alıyor. Aynı zamanda Adını Feriha Koydum dizisinde Cansu karakterini canlandıran Sedef Şahin ve Arka Sokakların Alisi Alp Korkmaz da filmin oyuncularından.

Film ile kitap tabi ki çok farklı hisler verecektir. En başta filmdeki müzikler insanı daha da etkileyecektir. Filmde Leman Sam’ın “Gül Güzeli” şarkısını Umut Kaya’dan dinleyeceğiz.

Ben kitabın sonunu bildiğim için duygulanacağınızın garantisini verebilirim. Filmin gala gecesinde ağlayan izleyicilerini gazetelerde görünce kitaptan daha çok etkileneceğimi anladım.

İyi seyirler ve iyi okumalar dilerim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.