Pepee’nin Abisi Ayas Sinemalarda

Pepee’nin yaratıcısı Ayşe Şule Bilgiç, yeni tiplemesi Ayas’ı sinemaya taşıdı.

Çocukların çok sevdiği çizgi film karakteri Pepee’den sonra yeni bir tipleme daha çok sevilecek gibi görünüyor.

Bildiğiniz gibi Pepee’nin ninesiyle dedesi, kardeşi Bebe ve bir de kuzenleri Şila ve Suşu vardı. Onları Pepee’nin ailesi olarak tanıdık. Onların arasına biri daha geldi. Ayas, Pepee’nin abisi gibi sevdiği yeni bir karakter.

Türkiye’de yayınlanan ilk çizgi film olarak tanımlanan bu film, ilkokula giden çocuklar için ideal bir çizgi film. 3 senedir hazırlanan bu film, pedagoglara danışarak hazırlandı.

Filmin senaristliğini aynı zamanda karakterin yaratıcısı olan Ayşe Şule Bilgiç yaptı. Müziğini ise eşi Kıraç ve Nevzat Yılmaz üstlendi.

Ayas 6 yaşında bir çocuk ve yaşamının bir kısmı sinemaya taşındı. Filmde İstanbul sokakları çizgi film olarak izlenebilecek. Kız Kulesi, Boğaz Köprüsü ve Galata Kulesini filmde görebileceğiz.

Kısaca Ayas’ı tanıyalım:

Ayas 6 yaşında. Cihangirde oturuyor. Annesi ev hanımı. Adı güler. Babası mühendis. İsmi Ahmet. Özlem ve Mehmet adında 2 kardeşi var. En yakın arkadaşları ise kuzeni Özgür ve Mustafa.
Hobileri türkü söylemek ve halay çekmek. Babasının tasarladığı RGG adında elektronik bir günlüğü var. Bir köpeği olsun çok istiyor.

Filmin fragmanı:

http://www.youtube.com/watch?v=Aea-ACfRYFE

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.