Pek Yakında Film Yorumları

Cem Yılmaz’ın senaryosunu yazdığı ve yönetmenliğini tek başına yaptığı yeni filmi “Pek Yakında” bugün vizyona girmiş bulunmakta. Pek Yakında, A.R.O.G ve G.O.R.A filmlerinden alışık olduğumuz komedi türünden uzak, daha çok Hokkabaz ve Her Şey Çok Güzel Olacak filmlerindeki mizaha daha yakın bir film.

Eşkıya filminin bir bölümünün yayınlanmasından sonra gerçek anlamda film başlamış oluyor. Filmin genel hikayesi ise şöyle; Zafer, eski bir figürandır. Korsan film sektöründe ise oldukça başarılı olan Zafer, (Cem Yılmaz) eşinin boşanmak istediğini öğreniyor ve yasa dışı işleri bırakma kararı alıyor. Eşini bu kararından vazgeçirmek için de eski arkadaşlarıyla birlikte “Şahikalar” adında bir film çekmeye başlıyor.

Cem Yılmaz o kadar akıllı bir adam ki anlatmak istediği şeyi çok zekice kurgulayıp seyirciye aktarıyor. Tek kişilik gösterilerinden aldığımız o hazzı Pek Yakında filminden de çok rahat alabiliyoruz. Cem Yılmaz’ın gözlem yeteneğinin ne kadar güçlü olduğunu bir kez daha görüyoruz. Korsan filmler üzerine çok derin mesajlar vererek insanlara “Evet, çok doğru” dedirtmeyi başaran diyaloglara şahit oluyoruz.

Filmin oyuncuları ise Cem Yılmaz’ın vazgeçemediği dostlarından oluşuyor. Özelikle son dönemde Cem Yılmaz’ın İş Bankası reklamlarında birlikte rol aldığı Çağlar Çorumlu ise filmdeki en sevdiğim oyunculardan biriydi. Diğer filmlerde olduğu gibi kemikleşmiş kadronun dışında yeni bir yüz olduğu için de olabilir bu tabi.

Pek Yakında, Cem Yılmaz’a ait bir film olunca izleyici çok gülmek ve komedi unsurlarını görmek ümidiyle filme gidiyor. Ama bu film daha çok mesaj içerikli, zeki bir senaryonun olduğu ve elbette ki mizahın da yer aldığı harika bir film. İzlemek için tereddüt edenlere kuşkusuz tavsiyemdir.

İyi Seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.