Paul Walker Hayatını Kaybetti!

Ünlü aktör Paul Walker, 1973’te ABD’de dünyaya gelen, kariyerinde de birçok işe imza atan bir sinema oyuncusuydu. Kısaca genç yaşlarda piyasa içerisine önce modellik yaparak kendisini tanıttı. Daha sonra ise ününü “The Fast and the Furious” filminde kazandı. Bir polis memurunu canlandırıp Brian O’Conner karakterine hayat vererek de artık tanınan bir yüz haline gelmişti.

Modellik hayatına 1980’lerde başlayan Paul Walker, oyunculuk kariyerinde ise bu popülerliğini korumak adına 1993 yılında bir takım dizilerde rol alarak bunu da devam ettirdi. (Yalan Rüzgarı)’nda kısa bir süre rol aldı. Peşi sıra devam eden işler arasında; adından sıkça söz ettirdiği ve eleştirilere de sürekli maruz bırakan “Meet the Deedles” dizisinde yer alarak geniş büyük bir kitleye ulaştı. Ardından Pleasentville (Yaşamın Renkleri) filmi ile de iyi karşılandı. 2000’li yıllarda ise genç izleyici kitlesine ulaşmak için; She’s All That ve Varsity Blue gibi filmlerde rol aldı. Hawaii’de Meadow Rain adında 1999 doğumlu bir kızı da vardı.

2001 yılında kazandığı o ünü ve ilgiyi “The Fast and the Furious” (Hızlı ve Öfkeli) filminde rol alarak kazanmıştı. Paul Walker bu filmin ardından birçok aksiyon-macera filmlerinde yer almaya da devam etti. Walker bu filmin devamının çekilmesinde de toplanan ekibi yine yalnız bırakmadı. 2003 yılında 2 Fast 2 Furious’da izleyici ile buluşmuştu.

30 Kasım 2013 gecesi yaşanan kaza, 1 Aralık 2013 tarihinde basına yansıyan haberlerde tüm hayranları acı bir şekilde sarsıldı. Dizileri ve filmleri ile tanınan Paul Walker hayatını kaybetmişti . Söylenenlere göre; bir arkadaşı ile bağış gecesine gitmek için yola çıkan Paul Walker, arkadaşının kullandığı aracın kaza yapması ile öldü.  Görgü tanıdıklarının ifadesine göre sürücünün direksiyon hâkimiyetini kaybetmesi sonucu kazanın meydana geldiği söylendi.  Porsche marka aracın ise saniyeler içinde alev alarak yanmaya başladığı görüldü. Yetkililer olay yerine acil müdahale ile engel olmaya çalışılsa da 40 yaşında ki Paul Walker ve arkadaşı yanarak hayatını kaybetti. Aracın da görüntülerde hurdaya döndüğü ise gözlerden kaçmadı. Kazada ikisinin aksine diğer bir iki kişinin de hayatını kaybettiği bildirildi. Araba yarışlarına tutkusu ile bilinen yakışıklı ünlü aktör Paul Walker’ın, “Bu zevki filmlerde canlandırdığım rollerde tadıyorum” dediği akıllara geldi. Uymadığı trafik kuralları yüzünden bir çok cezası ve davalarının da mevcut olduğu da biliniyordu.

Kaza haberinin videosu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.