Paranormal Activity: İşaretliler

İlk serisi 2007 senesinde çıkan Paranormal Activity filminin sonuncusu “Paranormal Activity: İşaretliler” biliyorsunuz ki vizyondaki yerini aldı. Düşük bütçeyle çekilip büyük paralar kazanan film, önceleri klasik korku filmi şeklinde düşünülse de şimdilerde serinin tüm filmlerini birleştirirsek, aslında olayın başka güçlerin olduğuna inandırmayı hedefliyor.

Film bu seride de “found footage” tekniğinden vazgeçmiyor. Konu itibariyle ise; Jesse ve Hector adında iki yakın arkadaş vardır. Lise mezuniyetinde Jesse’ye bir kamera hediye edilir. O da her anı kayıt almaya başlar. Alt komşusu olan Ana’yı da kameraya alır. Çok geçmeden Ana bilinmeyen bir şekilde ölü bulunur ve film gerçek anlamıyla başlamış olur.

İşaretlilerde film aslında ilk seriye bağlantı yapmak istemiş derken 2. Serideki Ali Rey karakteri bu son filmin cevaplarını bulmanızı sağlıyor. Film çoğunluk olarak bakıldığında bekleneni veremediği söyleniyor.

Beklentinin ne kadar altında kaldığı söylense de film bu seri ile de son film olmayacak gibi gözüküyor. Daha kaç seri çıkar bilinmez ama bu tarz filmleri seven ve önceki serilerinin sıkı takipçisi olanlar için Paranormal Activity: İşaretliler sinemalarda.
İyi seyirler…

Paranormal Activity: İşaretliler filminin fragmanını buradan izleyebilirsiniz:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.