Para Avcısı (The Wolf of Wall Street)/Eleştiri

Para Avcısı (The Wolf of Wall Street), gerçek bir hikayeden esinlenerek sinemaya uyarlanan otobiyografik bir film. Stratton Oakmont’ın ceosu Jordan Belfort’un yaşam öyküsünün anlatıldığı film 3 saat sürüyor. Film, en iyi film ve en iyi yönetmen dalında ve bunun gibi 5 dalda Oscar adayı.

Bir biyografi hikayesi…

Jordan Belfort’un sıfırdan başlayarak aklını kullanıp yükselmesi ve hırslı yaşantısı anlatılıyor. İşkolik olmayan, bağımlı olduğu şeyler uyuşturucu, alkol ve seksten oluşuyor. Yasal olmayan yollardan çok geçmeden milyoner olan ve kendinden söz ettiren Jordan Belfort, FBI’ında dikkatini çekince işler karışıyor.

Film 3 saat ama sıkmıyor!

Para Avcısı, biyografi ve suç türünden bir film olsa da, komedi unsurları da taşıyarak herkese hitap etmeyi başarıyor. 3 saatlik sürede izleyicinin hiç bir şekilde dikkati dağılmıyor. Gereksiz uzatmalara yer verilmeden 3 saatin hakkını veren bir film olmuş. Leonardo DİCaprio’un rol aldığı her film kendini izlettirmeyi başarıyor zaten.

Filmin yönetmeni Scorsese, kötü, samimiyeti olmayan, yalanlar üzerine kurulmuş bir dünyayı elinden geldiğince tam zıttı, çok samimi bir şekilde sinemaya aktarmayı başarmış. The Wolf of Wall Street, izledikten sonra daha iyi benimsemek için tekrar tekrar izlenecek bir film.

İyi seyirler…

Para Avcısı (The Wolf of Wall Street) filminin fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.