Panzehir Film Yorumları

Büşra ve Dağ filmlerinin yönetmeni Alper Çağlar, 3. Filmi Panzehir’le geri döndü. Panzehir, ciddi paraların harcandığı bir film oldu. Filmde İtalyanca, Almanca ve İngilizce gibi diller de yer alıyor.

Filmin konusu ise şöyle:

İstanbul’da büyük bir paya sahip baronun tetikçisi olan Kadir Korkut emekli olmaya karar verir. Bu düşüncesini patronuna ve manevi babasına söylemesiyle film başlıyor. Kadir’e bir veda yemeği planlanıyor. Ama yemekten sonra Kadir’e onun isteği olmadan bir görev veriliyor.

Filmin en güzel tarafı ise görünen kareler. Görsel açıdan başarılı, aynı zamanda kurgusu da farklı bir film. Ama gelgelim senaryoda biraz sıkıntı var. Özellikle finali ilginç tutmak adına bazı tutarsızlıklar görülüyor. Kurgu ve görsel açıdan bu kadar iyi bir filmken, ufak hatalar filmin başarısına gölge düşürüyor. Yani kısaca yönetmen elindeki kaliteli malzemeleri iyi bir şekilde değerlendiremiyor.

Filmde en iyi performansı sergileyen ise kuşkusuz genç polis rolündeki Tolga Akdoğan. Akdoğan, Cem karakterini başroller kadar iyi oynamış. Filmdeki Kadir’in manevi babasını yani Kara Cemal’i ise Cüneyt Arkın oynuyor. Arkın’ın gençliğini ise kendi oğlu Murat Arkın üstleniyor. İnandırıcılık açısından bu fikir kesinlikle çok doğru bir seçim olmuş.

Filmin bazı sahnelerini muhteşem, bazı sahneleri ise talihsizlik olarak değerlendirirsek film her şeye rağmen izlenebilir. İstediği mesajı veremese de iyi bir film olduğunu göreceksiniz.

İyi seyirler…

2 Yorum

  1. alper Cevapla

    Kamera cekimleri falan on numara. Konu ve oyunculuk 5 para etmez. Ilk yarisinda salonu terkettim. Bizim turkler yapamiyor abi olmuyor iste kasmayin. Direk zorlama amerikan ozentisi olmus..yani olmamis

    1. dadas2525 Cevapla

      kardeşim bir yerden başlamak gerek düşüncelerine katılmıyorum bana göre bizim yaptığımız aksiyon filmlerinde farklı bir boyut getirmiş bir film ve çok daha iyileri için de atılmış büyük bir adım olarak görüyorum bu filmi ayrıca keşke sonuna kadar izleyip yorum yapsaydın ve son olarak salonu terk ettiğini de düşünmüyorum köstek olma dest…………….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.