Örgü Patik Modelleri

Çeyizlere konulan, bebeklere giydirilen, soğuk kış günlerinde üşüyen ayakları ısıtan, bunun için bazen botların içine sıkıştırılan örgü patik modelleri her zaman rağbet görüyor. Bebek patiği çeşitleri de ayrı ve çok geniş bir piyasa; uğur böceği görünümü verilmiş, püsküllerle süslenmiş, fırfırlarla zenginleştirilmiş patikler göz kamaştırıyor. Küçük kız çocukları için örülen patiklerin detayları inanılmaz; kırçıllı yünden yapılmış rengarenk patikler mi istersiniz; kurdelelerle, incilerle süslenmiş olanlar mı; ikisi de mevcut ve çok daha fazlası da var.

Örgü örmekte iyi olan yaratıcı kadınların elinden öyle modeller çıkıyor ki bazılarını giymeye kıyamazsınız. Kürk parçalarla süslenmiş kilim desenli örgü patik modelleri daha giymeden insanın içini ısıtıyor. Yün, ip, keçe gibi malzemelerle yapılan bebek patikleri sadece minicik ayakları ısıtmakla kalmıyor, birbirinden şık bebek kıyafetlerinin altına giydirildiğinde ortaya çok güzel kombinler çıkmasını da sağlıyor. Düğmelerle, fiyonklarla, püsküllerle, çiçek motifleriyle süslenmiş patikler kısa konçlu olduğu gibi kısa bir çizme uzunluğunda da olabiliyor. Patik üretimi bir sektör haline gelmiş, modellerin sınırı yok; bayanlar birbirinden örnek öğrenmeye, pazar tezgahlarında satılan patiklerin nasıl yapıldığını anlamaya çalışıyor. Bebekler için yapılan güzel patikleri doğum yapmış bir arkadaşınızı, yakınınızı ziyarete giderken bebek hediyesi olarak da götürebilirsiniz.

orgu-patik-modelleri-11

Picture 1 of 21

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.