Örgü Bere Modelleri

Kışlık şapka denilince akla öncelikle örgü bereler gelir. Bunun böyle olması da normal, çünkü yetenekli eller ortaya gerçekten şahane modeller çıkarıyor. Tek başına kullanıldığı gibi atkı bere takım olarak da kullanılan örgü bere modelleri kış kombinlerine renklilik, canlılık, hareket ve bazen de espri katıyor.

Tercihinizi sade berelerden yana da kullanabilirsiniz tabii ama çiçeklerle, kurdelelerle, düğmelerle, yaprak figürleriyle hareketlendirilmiş bereleri görünce aklınız çelinebilir. Dümdüz, sade bir siyah bere yan tarafına iliştirilen renkli bir çiçek motifiyle dikkat çekici bir hale bürünüyor, kahverengi bir bere krem rengi bir bant ve üstündeki bir fiyonkla hava kazanıyor, beyaz bir bere pembe çiçeğiyle kış ortasında bahar görünümü sergiliyor. Kırçıllı yünlerden yapılan renkli bereler, fular gibi bağlanan işlemeli kısa atkısıyla takım örgü bere çeşitleri, patchwork bereler ve daha birçok modelle soğuk ve loş kış sokaklarını aydınlatabilir, koyu renkli kaban ve botlarla tamamladığınız kombinlerinizi canlandırabilirsiniz. Kışlık örgü bereler o kadar güzel ki insan görünümlerine kapılıp fonksiyonlarını unutabiliyor; bu güzel şeyler ensenizi ve kulaklarınızı soğuktan, saçlarınızı dağılıp elektriklemekten de koruyacak elbette. Örgü konusunda becerikliyseniz veya bu işleri bilen bir yakınınız varsa berenizi oldukça ucuza da getirebilirsiniz. Piyasadaki modeller de çoğunlukla uygun fiyatlı bu arada, birkaç tane güzel bere edinmek bütçenizi çok zorlamayacak.

orgu-bere-modelleri-10

Picture 1 of 21

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.