Online Eğitim EBA Nasıl İzlenir? İşte TRT EBA TV Frekans Bilgileri

Koronavirüs sebebiyle okulların tatil edilmesinin ardından öğrencilerin nasıl eğitim alacağı merak konusu olmuştu. Milli Eğitim Bakanlığı bu soruna geçici çözüm üretmek adına online eğitim çözümünü kullanıyor.

MEB’den yapılan açıklama göre TRT EBA TV (EBA TV İlkokul, EBA TV Ortaokul ve EBA TV Lise) kanallarından ve eba.gov.tr adresinden dersler takip edilebilecek. Ayrıca derslerin ve konuların yayın akışı da TV’den ve eba.gov.tr’den sık sık yayınlanacak.

Öğrencilerin eğitimlerinin aksamaması için hazırlanan ders kayıtlarını izlemenin 3 yolu var.

1.YOL – Uydu Alıcınıza EBA TV Ekleme

Uydu alıcınıza aşağıda belirtilen frekansları ekleyerek kanalların TV’nize eklenmesini sağlayabilirsiniz. EBA TV ekleme işlemi her uydu-tv modeline göre farklılık göstermektedir. Bu konuda sorun yaşayan ziyaretçilerimiz uydu alıcı veya TV modellerini alt kısımdaki yorum bölümünden paylaşırsa destek olacağız. Aşağıdaki frekanslar ile EBA TV İlkokul, EBA TV Ortaokul ve EBA TV Lise olmak üzere üç kanal uydu alıcınıza eklenmiş olacaktır.

Eba TV HD Yayın Frekansı: 12084 Yatay(H) 13750 FEC:2/3

Eba TV SD Yayın Frekansı: 11916 Dikey(V) 30000 FEC:3/4 

2. YOL – trtizle.com Üzerinden İzleme

trtizle.com internet sitesine giriş yaparak kayıtları izleyebilirsiniz.

3.YOL – eba.gov.tr Üzerinden İzleme

TV’de yayınlanıp da kaçırdığınız içerikleri bilgisayar, tablet ve telefonunuz üzerinden eba.gov.tr adresine giriş yaparak izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.