Ölümsüz Aşk Film Yorumları

İlginç bir konuya sahip olan Ölümsüz Aşk (The Age of Adaline), geçtiğimiz haftalarda vizyona giren yeni filmlerden. Filmin başrolünde Gossip Girl dizisiyle üne kavuşan Blake Lively yer alıyor. Ona eşlik eden isim ise son olarak Game Of Thrones dizisinde Daario Naharis karakterini canlandıran yakışıklı oyuncu Michiel Huisman.

Filmde Zira Adaline, 28 yaşında bir kaza geçirir ve ölümsüz olur. 80 sene hiç yaşlanmadan yaşayan Adaline, bu durumu kimseyle paylaşmadan yıllarını geçirmiştir. Doğru düzgün kimseyle yakın ilişkiler kurmadan yaşarken Ellis isminde biriyle tanışır ve her şey değişir.

Adaline, 80 yıl boyunca kendisini her alanda geliştirir. Yabancı dil olsun, genel kültür olsun her konuda fikir sahibi olan Adaline, güzelliği ile de birlikte hep dikkat çeken biri olmuştur. Her 10 senede bir yaşam alanını değiştirmek zorunda olan Adaline, her şey normalken bir evlilik yaşamıştır ve kızı olmuştur. Eşi bir kazada öldükten sonra bile ona olan aşkı hiç bitmemiştir. 10 senede bir kaçak hayatı yaşayan Adaline, Ellis ile tanıştıktan sonra hayatındaki her şeyi yeniden gözden geçirmeye karar verir.

Birçok Romantik türündeki filmden farklı bir hikayeye sahip olan Ölümsüz Aşk, daha iyi işlenebilecekken mantık hataları ve klasik finali ile sıradan bir film olmayı tercih ediyor. Oysaki filmin kısacık konusunu okuduğumuzda bile ne kadar heyecanlanıyoruz. Ama gelişen hikayeler merak uyandırırken filmin girişi ve sonucu izleyiciyi tatmin etmiyor. Yer yer sıkılmalara yol açsa da sıradan romantik – dram filmlerinden uzak bir şeyler arıyorsanız Ölümsüz Aşk yine de izlemeye değer diye düşünüyorum.

Keyifli seyirler dilerim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.