Ölüm Kapanı Film İncelemesi ve Yorumları

Jeong Mi İngiltere’de ablası ile yaşamakta olan bir lise öğrencisidir. Zamanının büyük kısmını internette geçirmekte ve çekmiş olduğu videoları internette satarak para kazanmaktadır. Ancak ablasının erkek arkadaşından yasaklı videoları ister. USB ye kaydettiği bir video, hayatını altüst eder. Video ile bilinmeyen bir güç hem kendisine hem ablasına büyük bir dehşet yaşatmaya başlar. Ölüm Kapanı Filminin kısaca konusu bu şekilde. Filmin incelemesine geçmeden önce yönetmen ve oyuncuları tanıtalım.2013 Güney Kore yapımı olan Ölüm kapanı filmi korku kategorisinde. Yönetmen koltuğunda, Tae Kyaeng kim oturuyor. Başrollerde ise Lee Malg Eum , Choi Ji Heon,  Lee Yoo Joo bulunuyor.

Aslında hikâye yeni değil. Japonya’nın ünlü korku romanı yazarı Koji Suzuki’nin aynı adlı romanından, gene ünlü yönetmen Hideo Nakata tarafından beyaz perdeye aktarılmıştı. Filmde seyreden insanları öldüren bir video kaset ve bunu araştıran gazetecinin yaşadıkları anlatılıyordu. Ölüm Kapanı’nın da artık lanet WHS kasetlerden değil USB’den geliyor. Nakata’nın öyküsünden farklı olarak Ölüm Kapanı, kurguyu modern çağda internet üzerine kurmuş. Ancak yapılan yenilik, sadece teknolojide. Bunun dışında Nakata’nın filminde ki tat Ölüm Kapanı’nda yok. Oyunculuk aşırı abartalı. Ablanın ve videoyu yayınlayan kız kardeşin sürekli olarak bağırması kulakları tırmalıyor. Bu da yetmiyormuş gibi, ablanın erkek arkadaşının bir şalteri kapatmak için yaptığı mücadele, seyrederken insanı yoruyor.

    Ölüm Kapanı filmi hakkında ki yorumumuz, Çok şey vaat eden ama vaat ettiklerini yerine getiremeyen bir film olduğu. Bir buçuk saatiniz varsa ve türün iflah olamaz bir tutkunuysanız seyredebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.