Oflu Hoca’nın Şifresi Film Yorumları

İlk olarak “Sümela’nın Şifresi” ve “Moskova’nın Şifresi Temel” filmleri ile karşımıza çıkan yönetmen Adem Kılıç, bu defa yine bir Laz komedisi olan “Oflu Hoca’nın Şifresi” ile karşımıza çıkıyor. Filmin konusu ise şöyle;
Doğanspor adında bir futbol takımı vardır. Bu takımın başkanlık seçimleri olacaktır ve 2 aday arasında bir rekabet görülmektedir. Oflu Hoca, bir programa katılır, fırında çalışır ve başı bir türlü beladan kurtulmaz. Eskiden Doğanspor’da yer aldığı için takımın yeni başkanı için en uygun ismin kendisi olduğunu düşünür. Böylece Müteahhit Ahmet ile aralarında büyük bir çekişme başlar.

Filmin başrollerini Çetin Altay ve Ahmet Varlı paylaşıyor. Ayrıca Didem Balçın, Köksal Engür ve Tarık Papuççuoğlu da filmde rol alan isimlerden. Oflu Hoca’nın Şifresi, artık bir fenomen haline gelen Oflu Hoca tiplemesinin hayata bakışını anlatan bir film. Mesleğinde zirveye gelmiş genç bir hocanın cemaate kızıp hocalığı bırakma hikayesi de denilebilir.

Filmde Ahmet Kural ve Yılmaz Vural da konuk oyuncu olarak rol almışlar. Bu isimler sayesinde film renklendirilmek istenmiş ve izleyici çekmek amaçlanmış. Ayrıca filmde çok fazla küfür içeren diyaloglar bulunuyor. Bunu bilip ona göre filmi izleyin. Hocadır küfür olmaz demeyin. Ne de olsa bu hoca, Oflu Hoca. Önceki 2 film 2.5 milyon kişi tarafından izlenmişti. Bu filmin gişede nasıl bir sonuç alacağını göreceğiz.

İyi seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.