Ödüllü Film “Kusursuzlar”

3 Ocakta vizyona giren yeni bir filmi daha sizlerle paylaşıyorum. Biraz eleştiri, biraz tavsiye, film hakkında fikir sahibi olmanızı sağlayacağını umuyorum.

Kusursuzlar…

Filmde iki kız kardeşin öyküsü anlatılıyor. Lale ve Yasemin…
Bu iki kardeş İstanbul’dan Çeşme’ye tatile gelirler. Ama filmi izledikçe aslında Çeşme’ye gelmelerindeki amacın bambaşka olduğunu görüyoruz.

İnsanın kardeşinin kötü zamanlarında yanında olmaması, o insanı nasıl etkiler? Filmde bu çatışmayı görüyoruz. Yer yer gizemli, bazen de insanı geren sahneler işlenmiş. Bazı cesur sahneler de filmin dikkat çeken bölümlerinden biri.

Filmin başrollerindeki iki kız kardeşi İpek Türktan ve Esra Bezen Bilgin canlandırıyor. İki oyuncuda rollerine çalışırken psikolojik destek almışlar. Bu onların işlerini ne kadar ciddiye aldıklarını gösteriyor. Kardeşlerden birinin hayatında güvenmek kelimesinin anlamı tamamen yitirilmişken, diğer kardeş de ise onun tam tersi güçlü ve kendine güvenen bir kişiyi görüyoruz. Filmde Mehmet Ali Nuroğlu, Suna Selen ve İbrahim Selim gibi iyi oyuncularda yer alıyor.

Film ayrıca ödüllü bir film. 50. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Film ve En İyi Yönetmen, 4. Malatya Film Festivali’nde ise En İyi Kadın Oyuncu ödülüne sahip oldu. Festival filmlerine genelde önyargıyla bakılır. Sıkıcı ve akıcı olmadığı öne sürülür. Ama bu filmde öyle bir şey hissetmeyeceğiniz garanti.

“Kusursuzlar” filminin fragmanını buradan izleyebilirsiniz. 
http://www.youtube.com/watch?v=txwpwuoigD4

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.