Nymphomaniac (İtiraf)

Nymphomaniac, orta yaşlarda bir kadının yaşam öyküsünü bir adama anlatmasını izlediğimiz bir film. İçinde aşk, cinsellik ve hataların yer aldığı cesur bir film…

Karın etkisini gösterdiği bir günde eli kana bulanmış bir kadın, yerde uzanmış yatarken bir adam onu fark ediyor. Adam kadına yardım etmek isterken kadın ona hikayesini anlatıyor. Hem de sütlü çayını yudumlayarak…

Joe ismindeki bu kadının hikayesi 8 bölümden oluşuyor. Birincisi, cinsellikle ilk kez 2 yaşındayken tanışmasıydı. 15 yaşına geldiği zaman keşfettiği bu şeyi arkadaşlarıyla yaşamaya başlıyor. 2. bölümde ise Joe’nun aşkla tanışmasını izliyoruz.

Joe (Charlotte Gainsbourg), doğduğu günden 50 yaşına kadarki yaşadığı tüm olaylar, oldukça fazla cinsel açıdan ele alınıyor. Bu sebeple film daha gösterime girmeden çok tartışılmıştı. Sadece bizim ülkemizde değil, dünya sinemasında kendinden söz ettirmeyi başarmıştı.

Filmdeki sahneler kadar filmde rol alan oyuncuların orgazm olurken çekilmiş fotoğraflarının Nymphomaniac filminin afişi olması da ayrı bir tartışma konusu olmuştu.

Nymphomaniac, Türkiye’de film festivalinde sansürlü bir şekilde gösterilmişti. Daha sonra 14 Mart’ta vizyona girmesi beklenen film, Değerlendirme Sınıflandırma Üst Kurulu’nun onayıyla Türkiye’de ki gösterimi yasaklandı.

İyi seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.