Non-Stop (Film Eleştirisi)

Eğer uçak fobiniz varsa bu filmi izlemeden önce bir kez daha düşünün derim. Çünkü uçaktan korkmayan kişiler de bile filmi izledikten sonra fobi etkisi yarattı.

Gizemli cinayetler…

Non-Stop, Gizem-Gerilim türünün tam olarak hakkını veriyor. Daha önce Unknown (Kimliksiz) filminde rol alan Liam Neeson, bu filmde yine başrolde.

Bill Marks, alkol ve sigaraya bağımlı bir adamdır. Emekli bir asker olan Bill, film boyunca hüzünlü bir tavırda ve yolunda gitmeyen bir şeylerin olduğunun mesajını veriyor. Bunun sebebini filmin finalinde anlıyoruz.

Bill, Amerika’dan Londra’ya gitmek için uçağa biner. Uçakta telefonuna tuhaf gizemli mesajlar gelir. Bu mesajlar uçaktaki birinden gelmektedir. Attığı mesajlarda verdiği hesaba hükümetin 150 milyon dolar yatırmasını ister. Aksi taktirde her 20 dakika da bir kişiyi öldüreceğini söyler. Bill, saatini 20 dk da bir çalması için ayarlar. İlk cinayeti kendisi işlemek zorunda kaldığında olayın ne kadar ciddi olduğu anlaşılır!

Film boyunca aksiyon hiç eksik olmuyor. Mesajı atanın kim olduğunu bulmak için uğraşılıyor. Mesajda atılan hesap numarasının Bill Marks’a ait olduğu ortaya çıkıyor. Bill, böylelikle tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Suçlunun kendisinin olmadığını ispatlamak için elinden geleni yapıyor.

Film, finale yaklaştıkça daha da heyecanlandırıyor. Bu kadar belirsizliği ve asıl gerçekleri öğrenmek için filmi izleyin. Finali söyleyerek bütün büyüyü bozmak istemiyorum. Ama zaten filmi izlerken de eminim Bill’den şüphelenmeyeceksinizdir. O yüzden şu kadarını söyleyeyim, Bill suçlu olmadığını herkese gösteriyor. Filmin puanı da 7.3 ile oldukça iyi.

İyi seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.