Muska Film Yorumları

Karşınızda Yerli yapımı yeni bir korku filmi daha; Muska.

Korku filmlerinde başarısızlığımızla dikkat çeken bir ülke olarak ısrarla bu türde film çekmeye devam ediyoruz. Muska, daha önceki Türk korku filmlerimiz Dabbe, Musallat ve Ammar gibi filmlerden biraz esinlenerek ortaya çıkmış bir film.

Filmin konusu şöyle:

Çapkın bir adam olan Celal, hostes sevgilisini aldatıyor. Sevgilisi bu durumu gözleriyle görünce Celal’in hayatı dağılmaya başlıyor. Patronundan destek göremeyen Celal, parasız bir şekilde ortada kalıyor. Kendi evinde kalmasını teklif bile etmeyen arkadaşı gazetedeki kiralık oda ilanını Celal’e gösteriyor ve gidip görmesini istiyor. Celal hem evi hem de ev sahibini biraz ürkütücü bulsa da konaktaki bir odayı kiralıyor. Birkaç gün sonra ise korkunç rüyalar görmeye başlıyor ve film tamamen başlamış oluyor.

Ev sahibinin büyü işleriyle uğraştığını ve evdeki diğer kiracı Yasemin’in asıl derdini filmde yavaş yavaş görmeye başlıyorsunuz. Ev aslında bir muska karargahı..

Film, genel olarak korkutmasa da muska ve büyü unsurlarını kullanarak gerilim seviyesinde ilerliyor. Yapılan plastik makyajlar da oldukça gerçekçi. Film neredeyse tek mekanda geçtiği için tercih edilen ev fena bir seçim olmamış. Muska, vizyona girdiği bu haftada tek Türk filmi olarak belki istediği başarıyı yakalayabilir.

İyi seyirler…

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.