Mucize Film Eleştirisi

Mahsun Kırmızıgül, dördüncü filmi Mucize ile sinema dünyasındaki yerini aldı. Beyaz Melek, Güneşi Gördüm ve New York’ta Beş Minare’den sonra tarz olarak bu 3 filmden pek de farkı olmayan Mucize, 2 gün önce vizyona girdi. Filmi başarılı bulanda var, sadece ağlatma üzerine kurulu diyen de. Filmi bir de biz ele alalım.

Öncelikle filmin hikayesine gelmeden Mucize’yi oluşturan kişilere göz atalım. Filmin hem senaristliğini hem de yönetmenliğini Mahsun Kırmızıgül üstleniyor. Oyuncu kadrosu ise bir daha bir araya getirilemeyecek kadar güçlü. Başrolde Mahsun Kırmızıgül, Talat Bulut ve Mert Turak yer alıyor. Onlara eşlik eden oyuncular ise Ali Sürmeli, Meral Cetinkaya, Büşra Pekin, Cezmi Baskın, Seda Tosun, Sinan Bengier, Şenay Gürler ve Cihat Tamer.

Mucize, yaşanmış gerçek bir hikayeden esinlenilerek ortaya çıkmış bir film. Anadolu’da bir köye sürgün gönderilmiş bir öğretmenin (Talat Bulut) yaşadığı olaylar konu ediliyor. 1960’lı yıllarda geçen film, töre ve darbe konularını da işliyor. Film için aslında hem güldürüyor hem de ağlatıyor diyebiliriz.

Film ve dizilerinde görselliğe önem veren Mahsun Kırmızıgül, Mucize’de de bu detayları atlamamış. Kamera açıları ve sahnelerin renk kalitesi bol bol Mahsun Kırmızıgül esintileri taşıyor. Ayrıca filmin başrollerinde yer alan Mert Turak’ı çok iyi tanıyan izleyiciler olsa da hiç tanımayan ve ne kadar başarılı bir oyuncu diyenlerin sayısı da oldukça fazla. Ama şu bir gerçek ki gerçekten filmde rolünün hakkını veren sağlam bir oyuncu kendisi. Kısaca kimseye kulak asmayın ve gidip filmi seyredin.

İyi seyirler dilerim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.