Microsoft Amiral Gemisini Güçlendiriyor

Microsoft son iddalara göre popüler video arama portalı VideoSurf”ü satın aldı.Youtube , Dailymotion , Metacafe türevi bir site olan Videosurf eğer haberler doğruysa Microsoft’un çok işine yarayabilir.35 çalışanlı Videosurf’u bünyesine katması muhtemel olan Microsoft halihazırda arama motoru Bing’e büyük bir doping yapacağa benziyor.

Yahoo’yu da bünyesine katarsa Google’ın etekleri  tutuşabilir.Çünkü hala aramaların büyük bir kısmının Google ile yapıldığını düşünsek bile yakın zamanda kullanıma sunulan Yandex Rus kullanıcılar başta olmak üzere bir çok kullanıcıyı çalmayı başardı.Bing ise küçük büyümelerle pazar payını arttırmaya devam ediyor.Bu şartlar altında Yahoo’nun da Microsoft bünyesine katıldığını düşünürsek Bing Google karşısında çok daha büyük bir tehdit olarak yaşamanı sürdürmeye devam edecek.Videosurf’lü Bing güçlenirse Google’ın bir başka devi Youtube için de kullanıcı kaybı demek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.