Mezarına Tüküreceğim 2 Film Yorumları

2010 senesinde izlediğimiz Mezarına Tüküreceğim filminin 2.si (I Spit On Your Grave 2) sinemalardaki yerini aldı. İlkinin devamı demek yerine, aynı konunun yeniden farklı oyuncularla canlandırılmış hali demek daha doğru olur. Çünkü yine bir grup erkeğin bir kadına tecavüz edilmesini ve öldü zannedilene kadar şiddet uygulanması konu ediliyor.

Her zaman 2.si ilki kadar etkilemez ya insanı, bu film için de aynı duygular içindeyim. Çünkü 1.sini izlediğimde gerçekten çok etkilenmiştim. Filmin konusuna pek bakmadan rastgele izlediğim bir filmdi. Karşıma çıkan olayları ağzım açık izledim. Özellikle işkence ve kanlı bıçaklı filmleri izleyemediğim için ve yapmacık bulduğum için izlemezdim. Bu filmde işkence stilleri çok orijinaldi. Konu itibari ile Fatmagülün Suçu Ne dizisine benzetsem de birçok kişiye bu filmi önermeden geçememiştim.

Mezarına Tüküreceğim 2 filminde ise dini temaların eklenmesi olayı iyice anlamsızlaştırmış. Konuda bir modelin ilanda gördüğü bir fotoğrafçıyla iletişim kurmasıyla başlıyor. Fotoğrafçı Ivan, saf kardeşi Georgy ve arkadaşı Nikolay ile ise erkek grubu tamamlanmış oluyor. Bu grup, model Katie’nin çıplak poz vermesini istemesiyle işler karışıyor ve Katie ortamı terk ediyor. Daha sonra Katie’nin güzelliğine tutulan Georgy ile film tam anlamıyla başlamış oluyor. İlk filmden hatırlanacağı gibi olaylı sahnelerle film devam ediyor.

İlk filmi izlemeyenlerin de izleyebileceği devam filmi olmayan bir hikaye görüyoruz. Yalnızca 1.sini seyretmeyenlerin beğenebileceği bir yapım olan Mezarına Tüküreceğim 2 şuanda sinemalarda.

İyi seyirler…

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.