Metin Hara Aşkın İstilası-Yol Kitabı

Aşkın İstilası – Yol kitabı, son günlerde sosyal medyada ünlülerin bile fotoğrafını paylaştığı, kiminle görüşsem elinden düşürmediği bir kitap. Ve son olarak da Metin Hara, Ayşe Arman’a verdiği bir röportajda kitabını anlatmış ve çok satanlar listesinde de yer alan bu kitabı artık okuma zamanı gelmişti.

Metin Hara ismini ilk defa duymam ile birlikte kitap bitene kadar kendisi hakkında bir araştırma yapmadım. Kitabın üzerindeki fotoğrafı haricinde bir bilgim olmadan kitabı okumaya başladım. Kitabın giriş bölümünde ise kendisinden bahsediyor ve hayatını nasıl değiştirmek için uğraştığını anlatıyor.

Bu kitap isminden de anlaşılacağı gibi aslında bir iç yolculuk için yol gösteriyor okuyucuya. İnsanlara hayat deneyimlerinden bahsediyor ve yöntemler sunuyor. Bu kitap devamı gelecek olan 2 kitabın daha başlangıcı. Hara, kişisel gelişim kitaplarına başka bir bakış açısı ile yaklaşıp kaleme almış.

METİN HARA kimdir?

1982 İstanbul doğumlu. Genetik bir rahatsızlık olan kan pıhtılaşması hastalığı ile hayata gözlerini açmış biri o. Çocukluk hayatını oldukça etkileyen bu hastalık, büyük alerjik reaksiyonlara da neden oluyordu. Yani kreme, sabuna ve polene, birçok şeye temas ettiğinde hastanelik olabiliyordu.

Zamanla bu hastalığı kendi kendine tedavi edebildiğini fark eden Metin Hara, 12 yaşındayken elini hasta olan bölgelere koyduğunda ağrılarının azaldığını söylüyor. Ailesine bu durumu anlattığında ona kimse inanmasa da bir tanıdıkları ona bu konuda eğitim almasını söylüyor. Böylece bu yeteneğini profesyonel bir hale dönüştürebilecekti. Öğrendiği her bilgiyi kendi üzerinde denemiş ve sonuç almış.

Yani kısaca bu kitapta kişisel gelişim metotları ve insanın kendi ile barışmasını sağlayan egzersizler bulunuyor.

Kitabın tanıtımından alıntılar:

“YOL”

“YOL” bir aşk yolculuğu… Kendinde başlayıp yine kendinde biten…

Bir çırağın yola düşmesi,

Bir neyzenin nefesi,

Bir âşığın kalp atımı,

Bir çocuğun gülümsemesi,

Bir tohumun toprağa kavuşması…

Kalbinin derinliklerinde hayalini kurduğun bambaşka bir dünyanın yol haritası…

Bu bir bilgi kitabı değil. Bu satırlar yaşamını değiştirmek için tasarlandı. Kendi başına yapabileceğin pratik uygulamalardan nefes egzersizlerine, chi enerjisinin kullanımından yeteneklerini hayallerinin ötesine taşıyacak ödevlere, yüzünde gülümsemeyle okuyacağın sayfalardan hüngür hüngür ağlayacağın hikâyelere kadar; her şey senin için titizlikle toparlanıp kaleme alındı…

Bu kitap; senin gözyaşlarınla ıslanacak, kahkahalarına tanıklık edecek, uyanışına “YOL” olacak…

Ciğerlerine çektiğin her nefes kalbinden çıkan kana kavuştuğunda ayakların seni bir adım daha ileriye taşıyacak… Her yeni adımında cennet biraz daha yaratılacak…

Kalbin atmak için doğru nedeni bulduğunda,

İnsanoğlunun uyanışına tanık olduğunda,

Benimle beraber bu “YOL”a çıktığında,

Yaşam ilk kez seninle anlam bulacak…

Aşkın İstilası başlıyor… “YOL”a çıkıyoruz!

Hazır mısın?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.