Mesut Özil’den Teröre Siyah Bantlı Tepki!

“Helal olsun sana Mesut!” demek geldi içimden.

Özil, Malaga maçında Türk futbolcular olarak sahaya siyah bantla çıkacağını açıkladı.

Tüm Türkiye ve Dünya’da teröre tepkiler çığ gibi büyüyor. Hakkari Çukurca’daki hain saldırı sonucu şehit olan askerlerimiz için doğduğu yer neresi olursa olsun, bütün insanlar tek bir ağızdan saldırıyı kınıyor.  Buna bir tepki de Mesut Özil’den geldi. Özil, Real Madrid’in Malaga ile oynayacağı maçta sahaya Türk futbolcuların siyah bantla çıkacaklarını söyledi.

Türk Milli Takımı yerine Almanya’yı seçtiğinde büyük eleştirilere maruz kalan Özil, birçok hareketiyle yine de Türk Kanı taşıdığını göstermişti. Ve eleştirilere de “Ben Türküm ve her zaman öyle kalacağım” yanıtını vermişti.

Ailesi Zonguldaklı olan Mesut twitter hesabından  “Bu hafta oynayacağımız maçta Türk oyuncular olarak kolumuzda siyah bantla sahaya çıkacağız ” ifadelerini kullandı. Ayrıca Mouriho ile görüşüp izin de alan Mesut, maçta Hamit ve Nuri’nin de forma giymeleri halinde sahaya siyah kol bandı ile çıkacaklarını ekledi.

 

1 Yorum

  1. Cem Yılmaz Cevapla

    Aslında Mesut’a karşı büyük bir kin beslerdim içimde (Almanya Milli Takımı’nı seçtiği için)… Şu son yaptığı iki olaydan sonra sanırım kendisini affettirdi. Önce Belçika maçındaki müthiş oyunu ve şimdi de bu duyarlılığı… Ayrıca Mourinho ve diğer tüm destekleyenleri de ayakta alkışlıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.