Mesir Festivali Ne Zaman? Kimler Katılacak? – 2012

Mesir macununu bilirsiniz. Her derde deva, her hastalığa ilaç olan ürünlerimizden…:)

Her yıl Manisa’da düzenlenen Uluslararası Mesir Festivali  bu yıl da büyük bir coşkuyla kutlanacak. Bu yıl 472.si düzenlenecek festivalin tarihi ise 21-25 Mart 2012.

Peki 2012 Mesir Festivali’ne kimler katılacak?

Bu yıl Mesir Festivali’ne Kenan Işık, Hülya Koçyiğit, Muazzez Ersoy, Emre Aydın ve Sevcan Orhan gibi birçok ünlü isim katılacak. Hatta festivalde Kenan Işık Merkez Efendi`yi, Hülya Koçyiğit ise Hafsa Sultan`ı canlandıracak.

Mesir Festivali programı ise şöyle;

  • 21 Mart Çarşamba Günü saat 11.00′de Cumhuriyet Meydanı’nda toplanacak kortej, Sultan Parkı Bimarhanesi’ne kadar yürüyecek ve mesir dualarla birlikte karılacak.
  • Aynı gün Celal Bayar Üniversitesi Muradiye yerleşkesinde Pinhani konseri ve Nevruz kutlamaları, Manisa Belediye Fuar Salonu’nda 19′uncu Mesir Sanayi ve Ticaret Fuarı açılacak.
  • Bu günün gecesi de Sevcan Orhan konser verecek. 22 Mart Perşembe Günü ise şehirde çeşitli sergiler açılacak, konserler verilecek.
  • Bu yıl ki Mesir’in onur konuğu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olacak.
  • 23 Mart Cuma Günü çeşitli etkinliklerin yanı sıra saat 21.00′de Cumhuriyet Meydanı’nda Muazzez Ersoy konser verecek.
  • 24 Mart Cumartesi Günü 13′üncü Mesir Yemek Yarışması yapılacak. Çeşitli etkinlikler düzenlenecek, gece de Cumhuriyet Meydanı’nda Emre Aydın konseri yapılacak.

 

1 Yorum

  1. Tabii cümhüriyet meydanı düzenlemsi yetişirse:D:DD: Cevapla

    Mesirmacunun tarihimizde ki yeri tartışılmaz.Özellikle bu yıl insanları ekrana kilitleyen MUHTEŞEM YÜZYIL gibi bir dizinin yayınlandıgı ve dünyanın gözünün TÜRKİYE de oldugu bir sırada . Türizimde malesef hafızalardan silinmeye yüz tutan MANİSA mızı canlandırmak ve en azından böyle degerli bir gelenegimizi yaşatmak .HEPİMİZİN GÖREVİ. umuyorum ki sayın BAŞKAN ımız. cümhüriyet meydanı düzenlemelerini kalan üç gün içerisinde bitirecek ve yapılan bu calışmaların MANİSA mız için ne kadar önemli oldugunu hepbirlikte görecegiz. HEPİMİZE KOLAY GELSİN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.