Merak Gideren Uygulama: Jelly

Bir obje veya bir cisim gördünüz, adını çıkaramadınız. Yada ne olduğunu merak ettiniz. İşte bu merakınızı giderecek harika bir uygulama var.

Jelly

Jelly  8 kişinin ortaya koyduğu ilginç bir uygulama. Artık herkesin cep telefonlarında mevcut. Android yada İOS işletim sistemlerine uygundur.

Peki Jelly tam olarak nedir, ne işe yarar?

Ücretsiz olan bu uygulama soru cevap uygulaması gibi bir şey. Ama en büyük avantajı ise fotoğraf kullanarak detaylı bir şekilde sorunuzu sorabilmeniz.

Kişi önce bir fotoğraf çekiyor yada telefonunda mevcut olan fotoğraflardaki bir cismin ne olduğunu ne işe yaradığını merak ediyor ve soruyor. Dünya genelinde bir tarama yapılıyor ve cevap verilmesi sağlanıyor. Merak ettiğiniz şeyi 2 saat anlatmak yerine tek fotoğrafla derdinizi anlatabiliyorsunuz.

Siz de soru cevaplamak istiyorsanız sorular telefonunuza geliyor. İstediğinizi cevaplayıp cevapla kısmına basıyorsunuz. Eğer başka bir soru cevaplamak isterseniz pas diyebiliyorsunuz. Facebook veya Twitter hesabınızla bağlantı kurararak uygulamayı kolayca kullanabiliyorsunuz. Bir nevi arama motoru da diyebiliriz.

Yeni bir uygulama sayılır. Ama sorduğunuz soruya 20-25 arası cevaplar alabilirsiniz. Bu iyi bir şey. Merak ettiğiniz objenin ne olduğu hakkında bir çok cevap alıyorsunuz ve doğruluğunu teyit etmiş oluyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.