Mehmet Öz TIME Dergisi Kapağında!

ABD’nin en önemli dergilerinden birisi olan TIME’a bir Türk daha kapak oldu. Sağlık Uzmanı olarak ünnelen Türk doktor Mehmet Öz, TIME’a kanser korkusunu anlattı.

Amerikalıların sağlık konusunda en çok dinlediği doktorlardan birisi olan Öz, Amerikan Fox kanalının gündüz kuşağında “Dr.Oz” isimli bir program yapıyor. İzlenme rekorları kıran Mehmet Öz, TIME’a kapak oldu…

Derginin son sayısının kapağında kendisini muayene ederken yayınlanan resim, ilgi çekeceğe de benziyor. 4 milyon tirajlı dergide “Kanser korkumdan neler öğrendim.” başlıklı makaleyi kaleme alan Öz, geçen yıl yaşadığı kolon kanseri korkusunu anlattı.

50. yaş gününde yaptırdığı Check-Up testinde kolon kanseri riskinin ortaya çıktığını, daha sonra ameliyat olduğunu belirten Öz, ünlü bir doktor olmasına rağmen kötü bir hasta olduğunu söyledi.

Ünlü doktor, ” Doktor Öz iken hasta Bay Öz olmam bana çok şey öğretti.” dedi. Dergiye kapak olan 8. Türk olan Öz geçen yıl ise Women’s World dergisine kapak olmuş ve dergi satış rekoru kırmıştı.

 

TGRTHaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.